Anna Jagodzińska (29) zrobiła wielką karierę za granicą. Tak jak Anja Rubik, Małgosia Bela czy Magdalena Frąckowiak jest jedną z najlepszych i najsłynniejszych polskich modelek. Kilka lat temu Jagodzińska postanowiła otworzyć na Saskiej Kępie w Warszawie swoją własną restaurację. W lokalu Think Love Juices serwuje zdrowe dania wegetariańskie, a także soki oczyszczające, których sama jest fanką. Postanowiła podzielić się z Polakami sekretami swojej diety, dzięki której nie tylko ma doskonałą figurę, ale też ma dużo energii. Jednak kiedyś jedzenie było zmorą Jagodzińskiej... Aby spełnić wymogi figury pożądanej w branży fashion, niemal otarła się o anoreksję! Jak Ani Jagodzińskiej udało się uniknąć losu, który spotkał wiele modelek? Anna opowiedziała o tym w nowej "Gali".

Przez lata katowałam się głodówkami: potrafiłam przez kilka dni nic nie jeść, a potem rzucałam się na jedzenie. Bywało, że po kolacji nie chciałam wyjść z domu, bo czułam się gruba - opowiada Jagodzińska. - Branża oczekiwała ode mnie, że będę do końca życia 17-letnią szczupłą Anią, która niewiele musi robić, żeby mieć sylwetkę nastolatki. A ja zmieniałam się w kobietę. Nikt nie nauczył mnie, co jest dobre dla mojego ciała.Do wszystkiego musiałam dojść sama.(...)

Stosowałam rozmaite diety, które na mnie nie działały, i w końcu odkryłam, że w moim przypadku najlepsze jest połączenie zdrowego odżywiania z piciem soków oczyszczających. Chciałam nie myśleć o jedzeniu, sprawić, by przestało mnie ono kontrolować.

Anna Jagodzińska w ciągu ostatnich lat nauczyła się nie tylko właściwie i zdrowo odżywiać, ale też nabrała dystansu do swojej pracy oraz w końcu wyzbyła się kompleksów:

Kiedyś byłam mniej pewna siebie, przeżywałam każdą krytykę. Dzisiaj znam swoją wartość. Pamiętam stres towarzyszący mi podczas castingów, gdy wchodziłam do pokoju, w którym siedzieli ludzie i oglądali mnie prawie przez lupę. Spinałam się, traciłam swobodę. Dopiero kilka lat temu nabrałam dystansu do rzeczywistości. Teraz staram się oddzielać życie zawodowe od prywatnego. Podczas sesji zdjęciowych nie myślę o niczym innym, tylko o tym, by efekt, nad którym pracujemy razem z fotografem, stylistami i całą ekipą, był najlepszy.

Jagodzińska mieszka na co dzień w Nowym Jorku, ale często przyjeżdża do Polski, gdzie ma restaurację Think Love Juices oraz gdzie mieszka jej rodzina. Za to chłopak Ani pochodzi z Francji. Jednak często razem z nią gości w Polsce. Cały wywiad z Anną Jagodzińską przeczytacie w "Gali", która do 21 sierpnia jest w sprzedaży.