Krótka historia skarpety frotte, czyli "styl na Janusza"

Biała skarpeta i „adasie” – to podstawa modnej stylówki z początków lat 90., gdy kapitalizm w Polsce dopiero raczkował, a markowe sportówki budziły ogólny respekt. Nosili je zarówno panowie, jak i panie, szczególnie w okresie wakacji, zamieniając czasami jedynie „adidaski” na bardziej „przewiewne sandały”. Przez kolejne lata, mimo że trend na Zachodzie stopniowo odchodził do lamusa, polskie wybrzeże w sezonie letnim naszpikowane było „skarpetą i klapkiem”, a wizerunek sopockiego turysty lubiącego gofry, opalanie nagiego torsu i skarpetę frotte szybko przebił się do popkultury. Mimo ogromnych starań zagorzałych fanów skarpety, w ostatnich latach nastąpiła znaczna redukcja frotte nad polskim morzem i gdy większość ekspertów była już zdania, że bliska jest wyginięciu, trend na białą skarpetę powrócił!

 

 

 

Biała skarpeta i Kuboty powracają do łask

Kilka sezonów temu biała skarpeta w towarzystwie klapka typu „Kubot” – ku przerażeniu „miłośników elegancji” szturmem wdarła się na salony. Coraz częściej pojawiała się też w parze z modnymi sneakersami różnej maści, wykańczając stylizacje gwiazd, fashionistek i influencerek. Ten modny dodatek był swego rodzaju buntem przeciwko zastałym modowym normom, modowym banałom i skostniałej elegancji. Tak oto biała skarpeta frotte powróciła do łask, a w popularyzowaniu trendu z pewnością pomógł jej serialowy hit Netflixa „Stranger Things”, którego akcja rozgrywa się w słodko kiczowatych latach 90.

 

 

 

Anna i Robert Lewandowscy w białych skarpetach - modowy powrót do przeszłości 

Ten trend, jak widać, przypadł również do gustu Ani i Robertowi Lewandowskim, którzy ostatnio wybrali się na spacer w stylizacjach rodem z netflixowego serialu. Towarzyszyły im dwie córki, których z powodu mocno zabudowanych wózków nie możemy oglądać w pełnej krasie na Instagramie. Możemy za to podziwiać pasiaste skarpetki Klary!

Wróćmy jednak do spacerowych stylówek państwa Lewandowskich. Ania ma na sobie biały t-shirt i modne czarne kolarki, które genialnie wyszczupliły jej nogi. W sumie zresztą chyba w jej przypadku nie ma zbytnio czego wyszczuplać. Do tego wspomniane skarpety frotte mocno naciągnięte na nogi do połowy łydki i wygodne sportowe buty. Skarpety Anny Lewandowskiej zdobione są paskami, podobnie jak skarpety Roberta Lewandowskiego i ich córki Klary. Paski pojawiają się też na koszuli Roberta Lewandowskiego, która została doceniona przez fanów Anny Lewandowskiej na jej Instagramie.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9) Cze 21, 2020 o 7:29 PDT

Stylowa mama - biały t-shirt, kolarki i skarpeta frotte

Naszym hitem jest jednak stylizacja żony piłkarza. Biały t-shirt oversize, modne kolarki i skarpety frotte – zestaw tak prosty, jak przepis na placuszki bananowe z nowej książki Anny Lewandowskiej, a przy tym jakże modny i wygodny! Sprawdzi się na wycieczkach za miasto, spacerach z dzieciakami lub psem, a nawet na zakupach. Być może do pracy w biurze tego typu zestaw się nie nadaje, ale przecież większość z nas pracuje ostatnio z domu.

 

 

 

Zobacz też: Ile kalorii można spalić podczas porodu? Wyjaśnia Anna Lewandowska

Jak zmieniła się Anna Lewandowska?

Kilka lat temu, gdy spotkałam się z Anią Lewandowską na jednym z modowych eventów, powiedziała mi, że jej styl ewoluował po ciąży. Stał się bardziej wyrazisty, może też bardziej pikantny, na pewno odważniejszy niż wcześniej. Gdy patrzę na stylizacje Ani Lewandowskiej po drugiej ciąży, widzę, że ten styl wciąż się zmienia i moim zdaniem na lepsze. Nie dlatego, że Ania ma coraz to droższe torebki i nie dlatego, że może pozwolić sobie na coraz lepszych stylistów, ale dlatego, że w jej pomysłach na modę jest coraz więcej humoru, luzu, zabawy. Zresztą w jej drugiej połówce też to widać. Jak mawiała Coco Chanel, kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok, i szczególnie to drugie coraz częściej widzę w stylówkach Ani Lewandowskiej. Dzięki Ania za ten dystans i przymrużenie oka, a jeśli to Ty ubrałaś Roberta, to dodatkowe chapeau bas.

Zobacz też: Antywirusowa jaglanka z Instagrama Anny Lewandowskiej