Anna Cieślak od niedawna jest na ustach wszystkich. Do mediów przedostała się właśnie informacja o jej rzekomym związku ze starszym o 25 lat dyrektorem programowym TVN, Edwardem Miszczakiem. To dobry moment, aby z bliska przyjrzeć się tej aktorce. Telewidzowie znają ją przede wszystkim jako doktor Alicję Siedlecką w "Na dobre i na złe" oraz Joannę Budzyńską w "Na Wspólnej". Na swoim koncie ma jednak o wiele więcej ciekawych ról. Garść najważniejszych informacji o życiu prywatnym i zawodowym Anny Cieślak znajdziecie poniżej.

Anna Cieślak - wykształcenie i kariera

Anna Cieślak jest absolwentką VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na deskach teatru zadebiutowała w styczniu 2004 roku. Dwa lata później otrzymała list gratulacyjny od ówczesnego Prezydenta Polski, Lecha Kaczyńskiego. Ma na swoim koncie kilka prestiżowych nagród. W 2007 roku otrzymała nagrodę im. Leona Schillera przyznawaną przez Związek Artystów Scen Polskich, a w latach 2014-2015 dwa razy z rzędu została nagrodzona za role w słuchowiskach na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie.

Od początku kariery związana zarówno z teatrem, jak i z telewizją. Poza "Na Wspólnej" i "Na dobre i na złe", można ją było oglądać w takich popularnych produkcjach jak "Pensjonat pod różą", "Egzamin z życia", "Glina", "Czas honoru", "Komisarz Alex", "Hotel 52", "Ojciec Mateusz", "Prawo Agaty" i "O mnie się nie martw". Znalazła się też w obsadzie nowego serialowego thrillera TVN z Maciejem Stuhrem i Aleksandrą Popławską pt. "Szadź".

Jeśli chodzi o kinowe produkcje, to do tej pory największą popularność przyniosła jej rola w komedii romantycznej "Dlaczego nie!" u boku Macieja Zakościelnego.

Anna Cieślak jest także świetnie znana fanom gier komputerowych i filmów animowanych. Aktorka podkładała głos pod takie postacie jak Anna z "Krainy Lodu", Ciri w "Wiedźminie" i Ellie w "The Last of Us".

Anna Cieślak - życie prywatne

Anna Cieślak urodziła się 17 września 1980 roku w Szczecinie. Jest bratanicą popularnego dziennikarza, aktora i prezentera telewizyjnego, Bronisława Cieślaka, znanego z ról Sławomira Borewicza w serialu "07 zgłoś się" i Bronisława Malanowskiego w serialu "Malanowski i Partnerzy". W 2013 roku rozstała się ze znanym muzykiem i wokalistą, Czesławem Mozilem. Następnie w mediach mówiło się o jej związku z aktorem Przemysławem Wyszyńskim.

ZOBACZ TEŻ: Edwards Miszczak i Anna Cieślak są parą? "Zakochali się w sobie na zabój"

Zobacz także: