Anja Rubik wydaje książkę #SEXEDPL

Polska supermodelka wydała swoją pierwszą książkę. "#SEXEDPL" to kontynuacja kampanii edukacyjnej, którą Anja Rubik rozpoczęła jesienią ubiegłego roku. W ramach akcji powstała seria filmów z udziałem gwiazd, zachęcająca do tego, by otwarcie mówić o seksie. W kampanii wzięli udział znani polscy artyści i politycy, m.in. Brodka, Małgorzata Szumowska, Robert  Biedroń, Roma Gąsiorowska, Maciej Stuhr czy Magdalena Cielecka. Każdy odcinek skupiał się na innym aspekcie edukacji seksualnej. W spotkach #sexedpl poruszono m.in. tematy związane ze zdrowiem i antykoncepcją, ale również z cielesnością i przyjemnością z seksu, orientacją seksualną i inne kwestie, które w Polsce często są traktowane jako tabu. Kampania odbiła się szerokim echem w mediach. Teraz przyszła pora na jej kolejny etap.

#SEXEDPL: o czym jest książka Anja Rubik?

"#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie" to rzetelny podręcznik edukacji seksualnej, adresowany do młodych ludzi i opracowany na podstawie rozmów z nimi oraz we współpracy z najlepszymi edukatorami w Polsce. Książka jest kontynuacją kampanii edukacyjnej #SEXEDPL i odpowiedzią na brak rzetelnej edukacji seksualnej w Polsce. Anja Rubik chce podjąć to wyzwanie i zmienić podejście społeczeństwa do seksualności oraz przełamać seksualne tabu, jakie towarzyszy wielu kwestiom. "SEXEDPL" Anji Rubik to 18 rozmów, w których znajdują się odpowiedzi na pytania "Co to jest grooming, seksting i consent? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je wyleczyć? W czym może pomóc masturbacja?" - zapowiadają organizatorzy akcji. Oprócz tekstów, w książce znajdziemy też komiks ilustratorki Katarzyny Babis oraz zdjęcia znanej fotografki Zuzy Krajewskiej.

Na swoim Instagramie Anja Rubik opublikowała krótki spot promujący wydanie, który powstał we współpracy z Marcinem Ziółko, młodym producentem filmowym i fotografem.

Książka trafi do sprzedaży 19 września, ale można ją już kupić w przedsprzedaży na stronie Empiku.