Anja Rubik już dwa lata temu wystąpiła w programie Magdy Mołek W roli głównej”, gdzie została zapytania o współpracę z oskarżanym już wówczas o molestowanie seksualne Terrym Richardsonem. Anji nieraz zdarzyło się pozować mu do głośnych kampanii reklamowych czy sesji do magazynów mody. Jak wtedy zareagowała na pytanie o niemoralne propozycje, które miał składać modelkom...?

Anja Rubik o Terrym Richardsonem

Mołek zapytała Anję Rubik m.in. oSMS-a, którego od fotografa dostała znana modelka Emma Appleton, i której treść jednoznacznie sugerowała, że fotograf oczekuje od niej otwartości na jego propozycje seksualne. Jak wyglądała wówczas ta rozmowa?

- Pracowałaś z Terrym Richardsonem? - zapytała Mołek.

- Tak, wielokrotnie - odpowiedziała Rubik.

- Kilka modelek oskarżyło go o molestowanie seksualne, jedna z modelek nawet opublikowała wiadomość SMS, którą od niego dostała, z której jednoznacznie wynika, że dostanie pracę w zamian za seks… Jakie Ty masz z nim doświadczenia? – pytała Mołek.

- Moim zdaniem z Terrym to jest tak, że, ja z nim pracowałam naście razy i nigdy nie miałam z nim problemu, bo nigdy nie pozwoliłam mu na coś takiego. On wyczuwa od razu, poza tym widać od razu jak dziewczyna się zachowuje na planie w momencie, w którym przychodzi do niego na casting, czy ta furtka jest otwarta czy zamknięta. To jest kontrowersyjna postać, ale wiele dziewczyn sobie na to pozwala i to nie jest tak do końca jego wina… - próbowała tłumaczyć modelka.

Anja Rubik broni Terry'ego Richardsona? 

Magda Mołek musiała upewnić się wówczas, czy dobrze zrozumiała wypowiedź Anji i zapytała po raz kolejny:

- Czyli jeśli dziewczyna, inteligentna modelka, dostaje takiego SMS-a...

- Słuchaj, przede wszystkim dziewczyna, która nie jest zainteresowana nie dostałaby takiego SMS-a! – ripostowała Anja Rubik.

Z tej wypowiedzi Anji Rubik wynika, że słynny fotograf wysyłał SMSy tylko tym dziewczynom, które mu na to pozwoliły. Ciekawe jednak, że kilkanaście modelek, które oskarżają go dziś molestowanie i namawianie do seksu, ma na ten temat zupełnie inne zdanie…

Jak myślicie, po czyjej stronie jest prawda? Czy Anji Rubik nie oberwie się za tak otwarte bronienie Terry’ego Richardsona…?