Anja Rubik na Pol'and'Rock

Anja Rubik pojawiła się ostatnio na festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Oprócz licznych koncertów uczestnicy festiwalu mogli spotkać się z ciekawymi gośćmi i posłuchać, co mają ciekawego do powiedzenia. W tym roku gośćmi festiwalu byli między innymi: Jacek Fedorowicz, Dorota Wellman, Artur Barciś, Katarzyna Sokołowska, Bogusław Wołoszański, Anja Rubik.

Modelka Anja Rubik poruszyła ważne tematy jak edukacja seksualna w Polsce, czy temat aborcji.

Anja Rubik na Pol'and'Rock o edukacji seksualnej w Polsce

Anja Rubik podczas spotkania z młodzieżą podkreśliła, że edukacja seksualna w polskich szkołach jest na bardzo niskim poziomie, a zdaniem Rubik powinna być tak samo ważna, jak na przykład ścisłe przedmioty.

Seks ma wpływ na całe nasze życie. To dużo więcej niż tylko pozycje seksualne. W Polsce nie ma żadnej edukacji seksualnej w szkołach. Wychowania do życia w rodzinie (WdŻ) uczy pani od fizyki albo katechetka. Podręcznik WdŻ ma 180 stron i dwa razy pada w nim słowo "seks", dwa razy w negatywnym kontekście. Mówi się w nim, że kalendarzyk to jedyna metoda antykoncepcji. Otóż nie jest to metoda antykoncepcji. Masturbacja, wbrew temu, co tam piszą, to nie jest ciężki grzech.

Wiedza, jak założyć prezerwatywę, jest równie ważna jak twierdzenie Pitagorasa - powiedziała Anja Rubik

Anja Rubik na Pol'and'Rock o aborcji

Anja Rubik poruszyła też głośny ostatnio temat aborcji w Polsce. Podkreśliła, że w państwach, gdzie aborcja jest legalna, wykonuje się o wiele mniej zabiegów, niż tam gdzie jest zakazana.

Według Anji Rubik, edukacja seksualna w szkołach jest praktycznie żadna, przez co młodzież nie wie, jak przygotować się do pierwszego razu i jak się zabezpieczać.

W szkołach nie mówi się także o chorobach wenerycznych. W Polsce 4-5 osób dziennie dowiaduje się, że ma HIV. Większość chorych jest wśród młodzieży. Wróciły kiła i rzeżączka. To wszystko dlatego, że nie ma w Polsce edukacji na ten temat, wstydzimy się seksu, a młodzież nie wie, jak się przygotować do pierwszego razu. -tłumaczyła Rubik

Anja Rubik na Pol'and'Rock: została poproszona o pokazanie piersi

W trakcie spotkania z Anją Rubik padło nietypowe pytanie od jednego z uczestników festiwalu. Zapytał, czy modelka mogłaby teraz przed wszystkimi pokazać swoje piersi. Anja Rubik zaskoczyła swoją wypowiedzią:

To ja decyduję, kiedy się rozbierać, a kiedy nie. To jest moja decyzja. Jeśli to ma cel i sens, i ufam artyście, to się decyduję. To świadomy wybór, więc to nie jest tak, że ja ci teraz pokażę cycki - odpowiedziała Anja Rubik.

Anja Rubik o podręczniku "#Sexedpl"

Anja Rubik razem z polskimi seksedukatorkami napisała podręcznik o edukacji seksualnej, jednak modelka obawia się, że szkoły nie dopuszczą jej do użytku.

#Sexedpl" będzie dostępny już w połowie września. Koszt to 16 złotych. Niestety, jest przekonana, że książka nie pojawi się w szkołach. Napisałam z seksedukatorkami podręcznik dla szkół, ale wiem, że go nie dopuszczą.

To jest non-profit, ja na tym nie zarabiam, wydawnictwo na tym nie zarabia, nikt na tym nie zarabia. Nie mogłam znaleźć sponsora dla tej książki, żeby była jeszcze tańsza, bo wszystkie firmy się bały tego tematu - powiedziała Rubik.

 

Spotkanie z Anją Rubik na Pol'and'Rock było niezwykle ważne, ponieważ ważne słowa modelki mogły trafić bezpośrednio do młodych ludzi, którym często taka wiedza jest świadomie odbierana.