Angelina Jolie o obronie praw młodego człowieka

Już niedługo na rynku wydawniczym pojawi się książka „Poznaj swoje prawa (i zgłoś je)" napisana przez Angelinę Jolie we współpracy z prawniczką Geraldine Van Bueren oraz Amnesty International. Celem jej powstania jest pomoc młodym ludziom w zdobyciu wiedzy na temat ich podstawowych praw.

Angelina Jolie - mama 6 dzieci -  chce, aby ci, którzy wchodzą w dorosły świat, wiedzieli, że nikt nie ma prawa ich skrzywdzić, ani zakazywać zaspokajania ludzkich potrzeb.

- Wierzę, że młodzi ludzie potrafią widzieć dobro i zło bardziej wyraźnie. Widzę wielu starszych ludzi, którzy usprawiedliwiają pewne zachowania i zwykle to młodsza osoba szybciej mówi: to jest złe. Sprzeciwi się temu. Pokładam w młodym pokoleniu wiele nadziei - tłumaczy Angelina Jolie w rozmowie, którą opublikowano na łamach Vogue UK.

PRZECZYTA TEŻ:

Oto nowa najpiękniejsza twarz na świecie. Zdeklasowała Angelinę Jolie

Angelina Jolie o przemocy domowej

Koszmarne dzieciństwo Charlize Theron. Widziała śmierć ojca

Zobacz także:

Angelina Jolie: prywatne życie dojrzałej kobiety

Angelina Jolie zapytana przez dziennikarza o to, czy obecnie jest szczęśliwa, odpowiedziała krótko:

- Nie wiem.

Przyznała, że ostatnie lata były dla niej trudne i wiele sił włożyła w naprawienie swojej rodziny. Na szczęście powoli wraca do życia. Gwiazda dodała, że wraz z upływem czasu, czuje się coraz lepiej.

- Lubię być starsza. Czuję się znacznie lepiej po czterdziestce, niż kiedy byłam młodsza. Może dlatego, że moja mama nie żyła zbyt długo, więc starzenie się daje mi poczucie zwycięstwa, a nie smutku. Nie mogę się już doczekać pięćdziesiątki - mówi 45-letnia Angelina Jolie.

Z pewnością sens jej życiu nadaje także działalność charytatywna. Aktorka nie tylko walczy o prawa młodych ludzi, ale też angażuje się w pomoc kobietom. Aktualnie bierze udział w projekcie, który ma za zadanie kształcić kobiety z różnych stron świata na pszczelarki.

ZOBACZ TEŻ:

Angelina Jolie dała córkom ważną życiową radę. Każda kobieta powinna o tym pamiętać

Angelina Jolie o przemocy seksualnej. Jej słowa dają do myślenia