Angelina Jolie: czego gwiazda uczy swoje córki? 

Angelina Jolie została bohaterką wrześniowych okładek brytyjskiego i amerykańskiego wydania magazynu "Elle". W środku obu numerów znajdziemy tekst, w którym gwiazda “własnymi słowami” opowiada o wojnie, którą wypowiedziała narzucanej kobietom “normalności”. W tym kontekście aktorka zdradza, jakie wartości przekazuje swoim córkom. Jolie ma ich aż trzy: adoptowaną zaraz po urodzeniu w 2005 roku Zaharę oraz dwie biologiczne – 11-letnią Vivienne i 13-letnią Shiloh.

Zobacz też: Córka Angeliny Jolie zmienia płeć: Shiloh Jolie-Pitt jest w trakcie terapii hormonalnej

Jolie chce, aby jej córki zrozumiały, że w życiu kobiety ważniejszy od wyglądu jest rozwój intelektualny i duchowy: 

Nie ma nic bardziej atrakcyjnego – można by rzec nawet oczarowującego – niż kobieta z niezależną wolą i własnymi opiniami. Często mówię moim córkom, że najważniejszą rzeczą, jaką mogą zrobić, jest rozwój umysłu. Zawsze możesz założyć ładną sukienkę, ale nie ma znaczenia, w co jesteś ubrana, jeśli twój umysł jest słaby.

Angelina Jolie: jakie kobiety podziwia? 

Angelina Jolie uważa, że na świecie wciąż brakuje “niegodziwych kobiet”. Gwiazda definiuje je jako “zmęczone niesprawiedliwością i wykorzystywaniem” oraz „odmawiające przestrzegania zasad i kodeksów” które nie służą ani im, ani ich rodzinom. Nie ma więc na myśli egoizmu czy zawiści, ale odwagę:

Kobiety, które nie rezygnują ze swojego głosu i praw, nawet ryzykując śmiercią, uwięzieniem lub odrzuceniem przez swoje rodziny i społeczności. Jeśli jest to niegodziwość, świat potrzebuje więcej niegodziwych kobiet.

Angelina Jolie w obiektywie fotografa polskiego pochodzenia 

Warto wspomnieć, że piękne zdjęcia Angeliny Jolie, które znalazły się na okładkach, zrobił Alexi Lubomirski, czyli członek polskiej rodziny arystokratycznej Lubomirskich. Lubomirski jest uznanym na całym świecie fotografem mody. Na swoim koncie ma już sesje gwiazd takich jak Sarah Jessica Parker, Eva Mendes czy Julia Roberts. Do jego ostatnich osiągnięć należą zdjęcia promocyjne do najnowszego filmu Quentina Tarantino, “Pewnego razu w… Hollywood” oraz sesja narzeczeńska książęcej pary: Meghan i Harrego. Zobaczycie je w naszej galerii. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alexi Lubomirski photo (@alexilubomirski) Lip 12, 2019 o 2:09 PDT