Angelina Jolie wystawia pamiątki po byłym mężu

„Wieża Meczetu Księgarzy” Winstona Churchilla przedstawia XII-wieczną budowlę w momencie zachodu słońca nad górami Atlas. Obraz był prezentem brytyjskiego premiera dla prezydenta USA, Franklina Delano Roosevelta. Miała być to pamiątka z podróży Winston Churchilla. Po śmierci autora, obraz został sprzedany przez jego syna i wielokrotnie zmieniał właścicieli. W 2011 roku Angelina Jolie i jej ówczesny partner, Brad Pitt, postanowili go wspólnie kupić.

Ostatnio świat obiegła informacja, że Angelina Jolie postanowiła wystawić obraz Winstona Churchilla na aukcji. W przeciwieństwie do byłego męża, Angelina Jolie nie jest wielką miłośniczką sztuki. Jednak w myśl ugody rozwodowej, została właścicielką wielu dzieł znanych i cenionych artystów, takich jak np. Banksy.

Photo: East News

Zobacz też:

Rozwód dla kobiety nie musi oznaczać końca. To może być NOWY POCZĄTEK!

Angelina Jolie o życiu po 40-tce: "Lubię być starsza"

„Wieża Meczetu Księgarzy” Winstona Churchilla -  ile wart jest obraz?

Dyrektor działu sztuki brytyjskiego domu aukcyjnego Christie's, Nick Orchard szacuje, że „Wieża Meczetu Księgarzy” prawdopodobnie jest najlepszym dziełem Winstona Churchilla, ze względu za kontekst historyczny.

Obraz był nie tylko pamiątką z podróży słynnego premiera Wielkiej Brytanii, ale stał się także symbolem sojuszu Wielkiej Brytanii i USA w walce z III Rzeszą. Do tej pory najdroższy obraz namalowany przez Winstona Churchilla został sprzedany za pośrednictwem Christie's  za 1,8 mln funtów. Dom aukcyjny ma nadzieję na ustanowienie nowego rekordu.

Przeczytaj też:

Angelina Jolie w sprawie przemocy domowej. Jej słowa to ważny apel

Oto nowa najpiękniejsza TWARZ ŚWIATA. Zdeklasowała Angelinę Jolie