Angelina Jolie i Brad Pitt: rozstanie

Gdy media obiegła informacja, że Angelina Jolie i Brad Pitt się rozwodzą, wybuchła fala spekulacji i domysłów. Wielu fanów długo nie mogło w to uwierzyć - w końcu Angelina i Brad byli ikoniczną parą w świecie show biznesu. Co więcej, łączy ich wspólny majątek i wspólne dzieci. Szybko okazało się, że opieka nad potomstwem będzie kwestią sporną, a Angelina i Brad idą na wojnę w walce o dzieci.

Angelina Jolie i Brad Pitt: podział majątku

Angelina i Brad byli parą przez długie lata. Zdążyli w tym czasie zgromadzić ogromny majątek. Nic zatem dziwnego, że przy rozwodzie jego podział stał się kwestią sporną. Para długo nie mogła dojść do porozumienia co przypadnie w udziale każdemu z nich, jednak w końcu udało się wypracować zgodny podział majątku. Główny problem stanowiły jednak dzieci.

Angelina Jolie i Brad Pitt: opieka nad dziećmi

Jeszcze do niedawna media informowały, że Jolie chciała bardzo ograniczyć Bradowi prawa do opieki nad dziećmi. Podczas batalii o prawa do dzieci światło dzienne ujrzały rodzinne tajemnice, które szybko zostały podchwycone przez kolorową prasę. Okazało się m.in., że Brad Pitt ma problemy z alkoholem i zdarzało mu się stosować przemoc wobec dzieci. Co więcej, Brad nie wyparł się tych oskarżeń i niejako przyznał do zarzutów. Mimo to nie zamierzał się poddać - rozpoczął terapię, zaczął pracę nad sobą i wydaje się, że dziś robi wszystko, by być jak najlepszym ojcem. Co na to Angelina?

Angelina Jolie i Brad Pitt: jest przełom?

Chociaż początkowo zachowanie Brada nie spodobało się Angelinie, wydaje się, że obecnie emocje trochę opadły i relacje między rozwodzącymi się małżonkami nieco się ociepliły. Potwierdzeniem tego może być fakt, że para po wielu miesiącach kłótni w końcu osiągnęła porozumienie w sprawie opieki nad dziećmi. Informację tę potwierdził prawnik Jolie:

Porozumienie zostało zawarte kilka tygodni temu i podpisane przez obie strony i sędziego. Zawarta między małżonkami umowa eliminuje konieczność przeprowadzania procesu.

Nie wiadomo dokładnie co znalazło się w treści porozumienia. Jedno jest jednak pewne: sprawa opieki nad dziećmi jest zamknięta i nie będzie przedmiotem rozprawy. To z pewnością rozwiązanie, które ma na względzie dobro dzieci i będzie z korzyścią dla wszystkich.