Aneta Kręglicka krytykuje sztuczność mediów społecznościowych. Obserwatorka odpowiada: "Proszę wybaczyć, ale nie jest Pani chodzącą naturą". Czy hejt budzi hejt?

Aneta Kręglicka, Miss Świata 1989 roku i bizneswoman nie rozpieszcza swoich obserwatorów częstymi zdjęciami i postami w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie, liczący ponad 800 tys. obserwatorów, składa się z wyselekcjonowanych fotografii z przemyślanymi, długimi postami. Zwykle gwiazda podejmuje ważne tematy takie jak różnorodność, kobiecość, aktualne problemy społeczne. Tym razem postanowiła się podzielić swoimi refleksjami na temat hipokryzji mediów społecznościowych i wykreowanej sztucznie wirtualnej rzeczywistości.

Często lubimy własną rzeczywistość podkoloryzować, przypudrować, czasami w oczach innych wybielić, ugładzić i trochę poudawać.{...] Kompletnie nie kupuję naciąganych autorytetów, prymitywnych programów telewizyjnych i „osobliwości” w nich lansowanych, promocji sztucznej i wyrysowanej urody z pudełka, sponsorowanych wakacji, zdjęć w wynajmowanych domach i samochodach, pozornie własnych, a jednak nie.

Aneta Kręglicka przyznała, że "sama nie jest święta", ale nigdy nie zdradziła swojej "estetyki, etyki i zasad dla poklasku". Długi post Kręglickiej na Instagramie spotkał się z uznaniem obserwatorów.

Brawo pani Aneto!!! To co się teraz dzieje i jaki trend nastał jest oszustwem w złotym papierku. Przykro patrzeć jak młodzi ludzie przez takie działania są manipulowani i jak skrzywiony jest ich punkt widzenia rzeczywistości.

Podziwiam Panią za skromność i pokorę w tym wlaśnie świecie osób znanych. Nie musi Pani nikomu niczego udowadniać a tym bardziej sobie. Jest Pani wiarygodna w tym co robi. 

Ale pojawiły się też zarzuty wobec gwiazdy. Jedna z obserwatorek wypomniała Anecie Kręglickiej hipokryzję i ingerencję w naturę.

Proszę wybaczyć ale nie jest Pani chodzącą naturą ...w tym wieku kobiety nie wyglądają na 30 lat. Krytykować innych za to że są przerysowani...

Pisze Pani na pudełku o ,, zakłamaniu” i fałszywej rzeczywistości… jak odniesie się Pani do tych wyfotoshopowanych zdjęć które Pani dodaje na insta?! Widziałam Panią w rzeczywistości i to co dodaje Pani na IG to niebo a ziemia! Jeśli ktoś jest hipokrytka to tylko i wyłącznie Pani.. i oszukiwanie obserwujących, potem komentuje ,, 50 lat i taki wygląd” po co tak oszukiwać?! Każde, każde Pani zdjęcie jest wyretuszowane ! Naprawdę myśli Pani ze tego nie widać?! Krew zalewa jak widać to co pani pisze ma sie z rzeczywistością.

57-letnia miss świata odpowiedziała na słowa krytyki w zachowawczym stylu: "Piszę zawsze subiektywnie, do czego mam prawo i o modzie na urodę z pudełka, która mi się nie podoba i czego sama nie stosuję".

Pod postem znalazłyśmy też wypowiedź, w której odnajdujemy kompromis między płynącymi z każdej strony zarzutami różnej natury, pod adresem kobiet (te, najczęściej wychodzą z ust właśnie kobiet). Czasem trudno zauważyć, że wymierzając w kogoś ostrze krytyki, stajemy się kimś, kogo hejtujemy - hejterem.

a co jest złego w tym jak ktoś korzysta medycyny estetycznej i jest przez to "przerysowany"? Zaraża tym? Krzywdzi innych? Naturalna bez zabiegów/ stara - źle bo "zaniedbana", zbyt odmłodzona/ zrobione usta, policzki, wyprostowane zmarszczki - źle bo "przerysowana". Może czas odstosunkowac się w końcu od wygladu innych osób?