Andrzejki nadchodzą wielkimi krokami, a wraz z nimi oczywiście wieczór wróżb. Wydawać się może, że o tych tradycyjnych wiemy już wszystko. W rzeczywistości jednak wciąż odkrywamy różne ciekawostki, które mogą sprawić, że dana wróżba będzie bardziej skuteczna lub zadziała jeszcze na inne elementy naszego życia. Ostatnio pisałyśmy, żeby zrobić tę 1 rzecz do 29 listopada na miłość, a popularna wróżba z jabłkiem zyska na wartości. Okazuje się, że również lanie wosku może nabrać całkiem nowego znaczenia. 

Andrzejkowa wróżba z wosku

Andrzejkowa wróżba z wosku jest najpopularniejszą spośród wszystkich, które wykonujemy w noc andrzejkową. Właśnie dzięki niej możemy zobaczyć, co czeka nas w przyszłości - nie tylko w miłości, choć ten aspekt wydaje się oczywiście najciekawszy. To jednak nie wszystko. 

Zobacz także: 

Wosk w noc andrzejkową ma szczególną moc i jest także w stanie... zapewnić nam ochronę. Wystarczy zrobić jedną rzecz, aby w naszym domu zagościła pomyślność. Sami zobaczcie, jak to działa. 

Wosk na złą energię

Wosk jest wyjątkowo pomocny w walce ze złą energią. Wystarczy wykonać rytuał ze świecami, który jest bardzo podobny do wróżby andrzejkowej. Możemy zatem połączyć przyjemne z pożytecznym.

Aby pozbyć się złej energii z domu, należy zapalić cztery świece. Z każdej z nich wosk powinniśmy stopić i przelać przez klucz od domu - prosto na wodę. Następnie świece stawiamy w czterech kątach w największym pomieszczeniu naszego mieszkania i czekamy, aż się wypalą. W tym czasie wyrzucamy figurki z wosku przez okno, aby pozbyć się całego zła. 

Zobacz także: 

Zobacz także:

Jak widzicie, nie jest to bardzo skomplikowane, a może zapewnić nam i naszym bliskim bezpieczeństwo oraz pomyślność losu. Taki rytuał warto zrobić, wykonując wróżbę andrzejkową - nawet jeśli nie mamy pewności, że ktoś rzucił na nasz dom zły urok. Lepiej bowiem dmuchać na zimne.