Amy Winehouse „pojedzie” w trasę koncertową?

Wygląda na to, że firma Base Hologram znalazła sposób na to, żeby „przywrócić do życia” znanych artystów. Przynajmniej na scenie. Wspólnie z ojcem artystki, Mitchem Winehousem, Base Hologram wpadło na pomysł, by stworzyć hiperrealistyczny hologram Amy Winehouse, który „ruszy” w turnee w 2019 roku. Do tej pory firmie udało się już zorganizować w ten sposób „pośmiertne” trasy koncertowe Roya Orbisona czy Marii Callas, na które wciąż można kupić bilety.

Amy Winehouse: jak będzie wyglądać „pośmiertna” trasa koncertowa?

Jak zapowiada prezes Base Hologram, Marty Tudo, podczas koncertów w 2019 roku fani będą mogli zobaczyć cyfrowo przetworzony obraz z nagrań popularnych piosenek artystki. Hologramowi Amy Winehouse towarzyszyć będzie na żywo zespół muzyków oraz inni artyści. Wszystko w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. Informację o nadchodzącej trasie koncertowej ogłosił ojciec wokalistki, Mitch Winehouse podczas corocznej imprezy fundacji imienia Amy Winehouse w Londynie. Jak przyznaje, jest bardzo poruszony tym pomysłem:

- To spełnienie marzeń. Możliwość zobaczenia, jak znowu występuje jest czymś wyjątkowym i nie umiem tego nawet dobrze nazwać. Muzyka naszej córki poruszyła miliony osób i to, że jej spuścizna dalej będzie żyła w ten przełomowy sposób wiele dla mnie znaczy – powiedział Mitch Winehouse.

Czy Amy Winehouse powinna wrócić jako hologram?

Pomysł, by ukochana wokalistka powróciła w pośmiertnej trasie koncertowej podzielił fanów. Jedni są zachwyceni perspektywą zobaczenia Amy i usłyszenia jej głosu ponownie podczas koncertów, inni uważają pomysł z hologramem za niesmaczny i są zdania, że zmarłych artystów powinno pozostawić się w spokoju. Jak mówi Marty Tudo z Base Hologram, trasa koncertowa ma jednak szczytne cele. Oprócz tego, że ma przypomnieć głos Amy Winehouse i jej wkład w światową muzykę, dochód ze sprzedaży biletów będzie przekazany fundacji im. Wokalistki, która pomaga osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków. Szczegóły na temat trasy koncertowej nie są jeszcze znane, ale wiadomo już, że hologramowe koncerty miałyby się odbyć w przyszłym roku i zostaną włączone w trwające już spektakle spektakli "In Dreams: Roy Orbison – The Hologram Concert" i "Callas in Concert". 

Amy Winehouse była jedną z najbardziej charakterystycznych wokalistek w historii muzyki soulowej i jazzowej. Była znana nie tylko ze swojego głębokiego, mocnego głosu, ale również oryginalnego stylu. Charakterystyczna fryzura, makijaż a’la kleopatra i tatuaże uczyniły z niej prawdziwą ikonę. Amy Winehouse była pierwszą brytyjską wokalistką, która zdobyła pięć nagród Grammy. Napisała większość swoich piosenek. Sukcesy zawodowe nie szły jednak w parze z życiem prywatnym. Artystka borykała się z bulimią i depresją, była też uzależniona od alkoholu i narkotyków. Zmarła w 2011 roku w wieku 27 lat, najprawdopodobniej z powodu przedawkowania. Pozostawiła po sobie wiele niezapomnianych utworów, m.in. „Rehab”, „Back to Black” czy „Valerie”.