Znana amerykańska aktorka skazana za werbowanie kobiet do sekty

Allison Mack, aktorka popularnego serialu „Tajemnice Smallville”, została skazana za werbowanie kobiet do sekty NXIVM. Jej lider wykorzystywał kobiety seksualnie, za co został skazany na 102 lata więzienia. Współpraca aktorki z guru sekty NXIVM polegała na wyszukiwaniu kobiet, pozyskiwaniu korzyści majątkowych oraz zmuszania ich do niewolnictwa oraz relacji seksualnych z przywódcą grupy, Keithem Ranierem. Kobiety, które odmawiały stosunków z guru lub próbowały opuścić grupę, były szantażowane kompromitującymi zdjęciami. 

Za czynny udział w procederze handlu ludźmi, Allison Mack została skazana na 3 lata więzienia. Groziła jej kara pięciokrotnie wyższa, ale prokuratura zgodziła się na złagodzenie wyroku, za pomoc w śledztwie.

Jak Alisson Mack werbowała kobiety do sekty? 

Co ciekawe, Allison Mack pracowała dla Keithe'a Raniera nie tylko dla korzyści materialnych - sama była ofiarą uzależnienia psychicznego od guru sekty i była z nim w relacji równocześnie z ok. 20 kobietami. Z relacji poszkodowanych kobiet wynika, że niektórym z kobiet wypalono na kroczu inicjały lidera sekty. Jak Allison Mack udawało się werbować tyle kobiet? Oficjalnie grupa NXIVM miała charakter warsztatów samopomocy i samodoskonalenia. Lider grupy bardzo szybko zaczynał manipulować uczestniczkami. Te następnie ubezwłasnowolniano, szantażowano, okradano i wykorzystywano seksualnie.