Amal Clooney zachwyciła na spotkaniu z księciem Karolem

Amal Clooney jest znana nie tylko ze swojego zaangażowania w sprawy społeczne, ale również z nietuzinkowego stylu. Tym razem również nie zawiodła. Wraz z mężem George'm Clooneyem pojawiła się w Pałacu Buckingham, gdzie odbył się uroczysty obiad zorganizowany przez Prince Trust. Wśród gości księcia Karola nie brakowało artystów i gwiazd, ale to Amal była królową tego wieczoru. Znana prawniczka przyćmiła wszystkich swoją kreacją, stawiają na długą, białą suknię do ziemi. Efektowną stylizację uzupełnił delikatny tren i asymetryczny rękaw, który subtelnie odsłonił dekolt. Towarzyszący jej George Clooney również prezentował się nienagannie. Jak wynika ze zdjęć zrobionych podczas tego spotkania, Amal Clooney prowadziła z księciem Karolem niezwykle ożywioną dyskusję. Następna brytyjskiego tronu wydawał się wyraźnie zauroczony swoją rozmówczynią. 

Amal Clooney i jej związki z rodziną królewską

To nie pierwszy raz gdy George i Amal Clooneyowie spotykają się z rodziną królewską. Amal Clooney od lat przyjaźni się z Meghan Markle, a w sierpniu świeżo upieczona książęca para zrobiła sobie nawet krótkie wakacje odwiedzając willę Clooneyów nad jeziorem Como we Włoszech. Podobno George Clooney zaprosił księcia Harry'ego i Meghan Markle jeszcze w czerwcu, ale dopiero po dwóch miesiącach udało im się znaleźć chwilę wolnego. Amal Clooney wraz z mężem była też obecna na ślubie książęcej pary. 

Amal Clooney: działalność społeczna

Choć styl Amal niewątpliwie dostarcza wielu inspiracji, warto podkreślić, że prawniczka na co dzień skupia się jednak na poważniejszych tematach. Amal Clooney doradzała w najgłośniejszych sprawach z zakresu prawa międzynarodowego i praw człowieka. Reprezentowała interesy represjonowanych w swoich krajach polityków i aktywistów, m.in. Julię Tymoszenko czy twórcę WikiLeaks, Juliana Assange. Wspólnie z uhonorowaną pokojową Nagrodą Nobla Nadią Murad, wspiera też działania na rzecz zakończenia stosowania gwałtu jako broni wojennej i walczy o sprawiedliwość dla ofiar przemocy seksualnej stosowanej w konfliktach zbrojnych.