Aleksandra Domańska o ciałopozytywności

Aleksandra Domańska nie tylko jest utalentowaną aktorką, ale i wykorzystuje swoją platformę w mediach społecznościowych do szerzenia prokobiecości. Obserwując jej konto na Instagramie, możemy zobaczyć posty dotyczące samoakceptacji, ciałopozytywności i normalizacji edukacji seksualnej. Ostatnio jednak zaangażowała się w projekt "BOGINIE", którego celem jest promowanie wzajemnego szacunku i solidarności wśród kobiet. Według Bogiń to, do każdej z nas powinna należeć decyzja o wyglądzie naszego ciała.

Chcemy móc pokazywać nasze zmarszczki, sińce, piegi, dodatkowe kilogramy czy cellulit, bo w tym jest prawda. Takie jesteśmy. Nie oceniam dziewczyn, które chcą sobie „poprawiać urodę”, ale sama czuję, że w świecie pojawiła się nierównowaga: przewaga sztuczności, laserów, wygładzania, pompowania, poprawiania nad naturalnością. Nie masz pojęcia, ile razy słyszałam, że jestem „brzydką aktorką”, bo np. mam normalne zęby zamiast sztucznego porcelanowego uśmiechu. Tymczasem coraz mniej rozmawiamy o poprawianiu siebie od wewnątrz, o rozwoju duchowym. – powiedziała Vouge Aleksandra Domańska

Przeczytaj też: Ola Domańska jak księżna Diana. "Wypisz wymaluj!"

Aleksandra Domańska promuje samoakceptację poprzez nagie zdjęcia?

Aleksandra Domańska w swoich mediach społecznościowych podzieliła się nagim zdjęciem. Aktorka stoi, uśmiechając się szeroko i dumnie eksponując swoje ciało takim, jakie jest. Widzimy nierówną opaleniznę, rozwiane włosy i szczery uśmiech. Choć samo zdjęcie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas media społecznościowe, to komentarze są pełne szacunku i podziwu dla aktorki. Jej cel niewątpliwie został osiągnięty!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra Domańska (@aleksandra.domanska) Lip 29, 2020 o 4:56 PDT

Przeczytaj też: Dorota Wellmann: „Słyszę o sobie świnia, baleron, wieloryb” – jak dziennikarka radzi sobie z hejtem?

Projekt "BOGINIE" - kto jeszcze jest zaangażowany w projekt?

"BOGINIE" to: wróżki, artystki, czarodziejki, kobiety, dziewczyny, przyjaciółki i koleżaneczki. Ich celem jest promocja piękna wewnętrznego i akceptacja ciał takim, jakie są. Boginiami są aktorki: Agnieszka Frankel, Magdalena Koleśnik, Marta Malikowska, Magdalena Żak, Wiktoria Wolańska, Miriam Michalska z siostrą Weroniką – malarką i Aleksandra Domańska z siostrą Apolonią – modelką. Sesje fotograficzne dziewczyn można podziwiać na ich Instagramie zamieszczonym poniżej.

Boginie to My Kobiety, przyjaciółki, koleżanki, siostry, które nie wstydzą się na Instagramie i w życiu mówić ile mają lat i jak naprawdę wyglądają, jak się czują, nie wstydzą się pokazać swoich fałd, cellulitu, kilogramów, blizn, rozstępów, pryszczy, być rozczochrane, nie umalowane, bo nie godzą się na jednowymiarowość, na jeden styl, na fałsz, na nieprawdę. Chcemy szczerze i otwarcie rozmawiać i mówić o sobie bez osądzania. (...)Każda kocha, lubi siebie na swój sposób, każda ma jakieś kompleksy, ale chowając się z nimi, zasłaniając, maskując nie pomagamy sobie. (...). Zjednoczone, razem mamy Potężną Moc Kreacji. Do dzieła. Czyńmy Dobro.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez B O G I N I E (@boginie_official) Sie 1, 2019 o 10:44 PDT