Airbrush makeup – nowy trend w makijażu podbija internet

Makijaż natryskowy (czyli airbrush makeup), jak wiele innych trendów, przywędrował do nas ze Stanów – a konkretnie z Hollywood. Wbrew pozorom nie ma jednak nic wspólnego z czerwonym dywanem i sekretnymi trikami makijażystów gwiazd - ani też z makijażem permanentnym. O wiele słuszniejszym tropem jest tu natryskowe opalanie, które też jest formą trwałego makijażu, tyle, że w tym przypadku - całego ciała. Najwięcej wspólnego ma jednak z filmami, produkowanymi w Fabryce Snów. Ta rewolucyjna technika nakładania makijażu jest od lat stosowana przez charakteryzatorów filmowych, a po raz pierwszy została zastosowana w 1959 na planie oscarowego "Ben Hura". Oprócz tego, że jest zdecydowanie wygodniejsza od standardowych sposobów wykonywania make-upu, przede wszystkim pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. A do tego, zapewnia nieskazitelny efekt - nawet w świetle najjaśniejszych fleszy. Nic więc dziwnego, że zainteresowali się nią również wizażyści, którzy na co dzień wykonują makijaże na różne okazje. Na czym dokładnie polega airbrush makeup - i czy warto wypróbować tę metodę?

Makijaż natryskowy – na czym to polega?

Airbrush makeup to bezdotykowa metoda nakładania makijażu za pomocą specjalnego urządzenia – aerografu. Spryskujemy twarz bardzo cienką warstwą (mgiełką) specjalnych kosmetyków kolorowych na bazie silikonu. Gdy wyschnie, możemy nałożyć kolejną. Aerograf umożliwia regulację ciśnienia oraz ilości nakładanych kosmetyków. Dzięki temu można stopniować efekt i malować zarówno te większe, jak i mniejsze części twarzy, włącznie z najbardziej misternym makijażem oka. W czym tkwi fenomen tej rewolucyjnej metody?

  • Przede wszystkim jest niesamowicie higieniczna. Makijaż wykonujemy właściwie bezdotykowo, nie używając do tego palców, pędzli, gąbeczek, ani innych akcesoriów, na których często zbierają się bakterie i brud.
  • Makijaż natryskowy zapewnia niezwykle precyzyjny i nieskazitelny efekt. Filmowcy stosują go między innymi dlatego, że nawet w świetle ostrych fleszy cera wygląda nienagannie, a pory i zmarszczki są właściwie niewidoczne.
  • Oprócz tego, makijaż natryskowy jest niezwykle trwały. By nie powiedzieć: najtrwalszy ze wszystkich dostępnych sposobów wykonywania make-upu (utrzymuje się. To zasługa nie tylko sposobu nakładania, ale również silikonowych kosmetyków, które powstały specjalnie z myślą o tej metodzie. Nic dziwnego, że poza planem filmowym coraz częściej decydują się na niego gwiazdy oraz panny młode, które chcą zapewnić sobie maksymalną trwałość makijażu.

Makijaż natryskowy - czy warto spróbować tej metody?

Zanim zdecydujesz się na airbrush makeup, warto wziąć pod uwagę kilka szczegółów. Makijaż airbrush bazuje na silikonowych kosmetykach, które zapychają skórę i sprawiają, że nie oddycha. Zbyt częste stosowanie tej metody może więc znacznie pogorszyć stan cery, dlatego tę metodę warto sobie zarezerwować na specjalne okazje. Zwłaszcza, że wykonanie makijażu natryskowego u profesjonalisty nie należy do najtańszych (to koszt nawet rzędu 300 zł). Z kolei do samodzielnego wykonania takiego make-up'u potrzeba trochę wprawy (poprawki nie są możliwe na bieżąco), a także kosztownego sprzętu (aerograf plus zestaw kosmetyków silikonowych).