Agnieszka Holland i Kasia Adamik zrobią serial polskojęzyczny dla Netfliksa. Całość zostanie sfilmowana w różnych regionach Polski i będzie mieć osiem odcinków. Obie reżyserki są jednymi z najbardziej utalentowanych polskich twórczyń filmowych.

Ostatni film Agnieszki Holland „Pokot” jest polskim kandydatem do Oscara 2018 (i nie jest to bynajmniej pierwsza nominacja Holland). Jej córka Kasia Adamik ma na koncie świetne produkcje filmowe w tym serial HBO „Wataha”, który wraca na jesień z drugim sezonem. Obie panie współpracowały zresztą przy filmie "Pokot".

Agnieszka Holland również działa serialowo – jest twórczynią m.in. ostatniego sezonu „House of Cards” i „Dochodzenie”.

O czym będzie serial Agnieszki Holland i Netflix?

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami  i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata.  Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Kiedy premiera serialu Holland dla Netflixa?

Premiera serialu matki i córki Holland w 2018 roku, Netflix nie podaje konkretnej daty.

- Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję połączyć ogromne doświadczenie zespołu Netfliksa, znakomitych amerykańskich producentów i scenarzysty z polskim talentem i wrażliwością - mówi Agnieszka Holland.

A tak Agnieszka Holland komentuje swoją nadchodzącą produkcję serialu dla Netflix.

KSIĄŻKI NA JESIEŃ - ZOBACZ NASZE TYPY!