Czwartkowa decyzja sędziów TK, którzy uznali, że przerwanie ciąży z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z Konstytucją, wywołało w całym kraju ogromne poruszenie. Na ulice polskich miast wyszły tysiące kobiet, aby zamanifestować swoją złość i żal. Głos w tej sprawie zabrały także czołowe gwiazdy naszego rodzimego show-biznesu. Poruszające nagranie w social mediach opublikowała Agnieszka Chylińska, która wychowuje dzieci "szczególnej troski", jak sama mówi.

Agnieszka Chylińska opowiedziała o swoich chorych dzieciach

- Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski - rozpoczęła artystka. 

Jurorka "Mam talent" w dalszej części nagrania zdradza, że nigdy nie mogła liczyć na pomoc państwa w wychowaniu dzieci, które wymagają specjalnej troski. 

- Nie przypominam sobie też bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci.

Na koniec autorka hitu "Królowa łez" ostro skrytykowała decyzję TK odnośnie zmian w tzw. kompromisie aborcyjnym z 1993 roku.

- Zawsze uważałam, że jest to kwestia sumienia. Nie można nikogo do niczego zmuszać, nie można nikomu narzucać czegokolwiek, zakazywać czegokolwiek, to jest po prostu nieludzkie. Każda z nas jest inna, każda z nas ma prawo decydować o swoim życiu. Każda z nas ma zupełnie inną sytuację rodzinną, finansową, zdrowotną. Potem z naszą decyzją tak naprawdę zostajemy same i z tym żyjemy do końca naszych dni.

Przypomnijmy, że Agnieszka Chylińska wspólnie ze swoim mężem Markiem wychowuje troje dzieci: 13-letniego Ryszarda, 9-letnią Esterę i 7-letnią Krystynę. Kilka miesięcy temu wokalistka w jednym z wywiadów wyznała, że jej książka "Giler, trampolina i reszta świata", której bohaterem jest chłopiec z autyzmem, powstała na podstawie jej osobistych doświadczeń.

ZOBACZ TAKŻE: Agnieszka Chylińska wyznaje, że książka o chłopcu z autyzmem opowiada o jej rodzinie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska) Paź 25, 2020 o 6:02 PDT