Minister edukacji o walczących o pamięć dzieci LBGT: "To są barbarzyńcy i idioci"

Na budynku Ministerstwa Edukacji w Warszawie, w nocy z 28 na 29 września pojawiły się napisy „Zuzia”, „Michał”, „Kacper”, „Wiktor” oraz „Twoje dziecko LGBT+”. Są to imiona dzieci, które w ostatnim czasie popełniły samobójstwo ze względu na szykanowanie spowodowane swoją orientacją seksualną. 

Ten społeczny akt skomentował minister edukacji Dariusz Piontkowski na specjalnie zwołanej konferencji pod gmachem ministerstwa. Zgromadzonym dziennikarzom powiedział:

Około godziny 23 trójka zamaskowanych osób dokonała aktu wandalizmu na budynku, który zajmuje się szczególne miejsce w naszej historii, w naszej martyrologii, gdzie męczeni byli polscy bohaterowie, gdzie męczeni byli przez Gestapo polscy więźniowie. Budynek, który przetrwał wojnę, jako jeden nielicznych w Warszawie, został sprofanowany przez grupę idiotów. (...) To są barbarzyńcy i idioci, którzy nie potrafią uhonorować polskiej tradycji i zabytków w Polsce i to należy jednoznacznie potępić

Zobacz także: Papież Franciszek do rodziców osób LGBT+ "Bój kocha wasze dzieci takimi, jakie są"

Agata Młynarska oburzona słowami ministra. Zamieściła ostry wpis na Instagramie

Na słowa ministra Dariusz Piontkowskiego z oburzeniem zareagowała Agata Młynarska. Prezenterka na swoim profilu na Instagramie opublikowała zdjęcie ministra z konferencji prasowej opatrzone wpisem:

Czy jest coś bardziej tragicznego od samobójstwa dziecka? Z różnych bardzo złych rzeczy, których jesteśmy świadkami, zło pokazało jedną ze swoich najstraszliwszych twarzy. Elewację można odnowić, życia dzieci, nikt i nic nie wróci. Kto tu jest barbarzyńcą, pytam?

Agata Młynarska często zabiera głos w obronie środowiska LGBT+. Również głośno mówi o tym, że jej siostrzenica jest osobą homoseksualną i wzięła ślub ze swoją ukochaną. Podczas lock downu prezenterka na swoim Instagramie zorganizowała nagranie live, do którego zaprosiła siostrzenicę Alicję i jej partnerkę Dominikę. Jej celem była edukacja obserwatorów na temat społeczności LGBT+. Chciała również udostępnić kobietom przestrzeń, w której mogły dotrzeć do dużej grupy odbiorców, opowiadając o realiach życia osób homoseksualnych w Polsce.

Przeczytaj również:Agata Młynarska przekonuje, że ministrem edukacji powinna zostać Anja Rubik