Agata Duda w Nowym Jorku

Agata Duda w Nowym Jorku spotkała się z dziećmi oraz nauczycielami z placówek zrzeszonych w polskich organizacjach działających na rzecz edukacji. Pierwsza dama wzięła udział w akcji Narodowego Czytania, zorganizowanej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. W swoich oficjalnych wystąpieniach Agata Duda przyzwyczaiła nas do stylowych i bardzo eleganckich kreacji. Jej stylizacja ze spotkania z Donaldem Trumpem odbiła się w mediach szerokim echem, a wielu komentatorów uznało, że wyglądała lepiej niż Melania Trump. Teraz małżonka prezydenta RP zachwyciła po raz kolejny.

Agata Duda wygląda jak Jackie Kennedy?

Agata Duda w Nowym Jorku wystąpiła w klasycznym komplecie złożonym z czarnej ołówkowej spódnicy i bladoróżowego żakietu, ozdobionego poprzecznymi przeszyciami z czarnej lamówki i dekoracyjnymi guzikami. Jej stylizacja była bardzo prosta, a jednocześnie efektowna. Pojawiły się nawet porównania do innej pierwszej damy – Jackie Kennedy, która również słynęła z wyjątkowego wyczucia stylu i nienagannego wyglądu.

Agata Duda styl pierwszej damy odejmuje lat?

Na uwagę zasługuje również druga z nowojorskich stylizacji pierwszej damy. Jeszcze tego samego dnia para prezydencka wzięła udział w uroczystości z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowaną w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Agata Duda wybrała na tę okazję dopasowaną czarną sukienkę koktajlową z asymetrycznie przełożoną białą szarfą. Ten efektowny detal subtelnie przełamuje konwencję i dodaje klasycznej małej czarnej lekkości i nowoczesności. Oprócz tego, zdaniem Joanny Horodyńskiej, kontrast kolorystyczny i asymetria skutecznie odejmują lat.

- Uważam, że brak wzorów kwiatowych i szlachetna kolorystyka jest tym, co pasuje do Pani Prezydentowej. Te stylizacje tworzą spójność i dają jasny komunikat „wiem w czym jest mi dobrze i nikt mnie nie namówi na eksperymenty i zmianę mojego zdania. Warto by było utrzymać tę świadomość, tylko czy się uda? Zazwyczaj wybory Pani Prezydentowej lat dodają... Czekam na utrzymanie tego kierunku – powiedziała Joanna Horodyńska.

A Wam jak podobają się stylizacje Agaty Dudy w Nowym Jorku?