Agata Duda skrytykowana przez Lidię Kalitę

Agata Duda w ostatnim czasie była często chwalona za swoje stylizacje, zwłaszcza podczas oficjalnych wystąpień, a zagraniczne media okrzyknęły Pierwszą Damę "ikoną współczesnego stylu". Innego zdania jest znana projektantka mody Lidia Kalita, która porównała Agatę Dudę do Melanii Trump. Co powiedziała?

Agata Duda w ogniu krytyki

Projektantka Lidia Kalita w wywiadzie dla portalu "Przeambitni" odważnie powiedziała, co myśli o wyglądzie Agaty Dudy.

Wydaje mi się, że obie te panie nie wyrażają zbyt wiele emocji swoją twarzą. Ubranie jest bardzo ważne, ale ważna jest też osobowość i dobra energia. Tak naprawdę nie ma znaczenia w co się ubierają, po prostu ich nie widać – powiedziała Lidia Kalita.

W ten sposób Lidia Kalita chciała pokazać, że oprócz ubrania, ważna jest również osobowość i charyzma.

Agata Duda: styl

Agata Duda niejednokrotnie udowodniła, że potrafi świetnie wyglądać podczas oficjalnych spotkań. Pierwsza Dama zazwyczaj stawia na klasykę. W jej stylizacjach dominują kolory: czerń i biel, ale nie boi się również odważnych kolorów, takich jak różowy, żółty, fioletowy.

Agata Duda lubi dopasowane kostiumy, które podkreślają jej nienaganną figurę. Pierwsza Dama zachwyciła swoją stylizację między innymi podczas spotkania z Melanią Trump czy Karen Pence.

Agata Duda okrzyknięta "ikoną współczesnego stylu"

Styl Agaty Dudy został doceniony przez zagraniczne media. Redaktor naczelna irlandzkiego portalu "Independent" - Caitlin McBride stwierdziła, że Agata Duda jest "ikoną współczesnego stylu". McBride tak napisała o pierwszej damie: "Agata Kornhauser-Duda, niegdyś nauczycielka niemieckiego, preferuje konserwatywny, podkreślający sylwetkę styl. Jest jedną z tych kobiet, które powinniśmy docenić za inspirację".

Zdaniem dziennikarki, Agata Duda podczas uroczystych wizyt zagranicznych gości, nigdy nie stara się przyćmić innych pierwszych dam swoim wyglądem. "Nie przejmuje się zbytnio swoim strojem; ale każdy stylista wie, ile pracy idzie na układanie tzw. swobodnego wyglądu." - dodaje McBride.

A Wy co myślicie o stylu Agaty Dudy?

Poniżej wybrałyśmy kilka sukienek w stylu Agaty Dudy z sieciówek: