Agata Buzek u boku Roberta Pattinsona i Juliette Binoche

Chociaż za sprawą sukcesu produkcji Pawlikowskiego „Zimna Wojna” od tygodni to Joanna Kulig nie schodzi z ust wszystkich, nie jest jedyną polską aktorką, o której jest w tej chwili głośno. Media właśnie obiegła wiadomość o tym, że inna zdolna aktorka - Agata Buzek zagra jedną z głównych ról u boku takich osobistości, jak Robert Pattinson, Juliette Binoche, Patricia Arquette, Mia Goth, czy raper Andre 3000 z grupy Outcast. Mowa o „High Life”- właśnie ukazał się pierwszy trailer tej kręconej częściowo w Polsce produkcji.

Agata Buzek u boku Roberta Pattinsona w filmie „High Life”

Co ciekawe, choć aktorka ma całkiem spore portfolio, należy do najskromniejszych i najbardziej skupionych na karierze gwiazd. To nie pierwsze jej wyróżnienie – doceniono także jej kreację w „Rewersie” Borysa Lankosza czy „Niewinnych” Anne Fontaine, w którym Buzek obok Agaty Kuleszy wcieliła się w zakonnicę.

„High Life” wzbudza spore emocje i nie chodzi tylko o obsadę. Anglojęzyczny debiut pochodzącej z Francji Claire Denis to film science fiction zrealizowany na podstawie scenariusza autorstwa Zadie Smith i Nicka Leirdema. Przedstawia historię więźnia (w tę rolę wciela się Pattinson), który chcąc uniknąć dożywotniej kary decyduje się na udział w eksperymencie polegającym na międzygalaktycznej podróży. Wyprawa, której celem jest czarna dziura to podróż w jedną stronę, ale to inne doświadczenie staje się kluczowym: na pokładzie statku przychodzi na świat poczęta za pomocą in vitro córka Monty’ego. Młody ojciec ma za zadanie opiekować się dzieckiem. Nieoczekiwanie dla samego siebie odkrywa w sobie przybierające na sile uczucie do małej.

Co ciekawe, sama Buzek wciela się w… "męską rolę" – zobaczymy ją jako Nansena, kapitana statku. Polska premiera filmu zaplanowana jest na marzec 2019.

Pójdziecie do kina przekonać się jak, jak wypadnie Agata Buzek u boku Roberta Pattinsona i Juliette Binoche w „High Life” ?