Modelka plus size w reklamie ubrań sportowych

Firma Academy Sports and Outdoors produkująca odzież sportową do swojej najnowszej kampanii ubrań sportowych dla kobiet noszących większe rozmiary wybrała modelkę i blogerkę Annę O'Brien. Anna chętnie się zgodziła, bo jak sama przyznała ze względu na swoją figurę (Anna nosi rozmiar XXXL) zawsze miała problem ze znalezieniem dla siebie odpowiednich ubrań do ćwiczeń. Anna O'Brien do tego projektu podeszła z misją i w ten sposób chce pomóc innym kobietom podobnym do niej:

Spędziłam 25 lat czekając na bycie aktywną. Teraz spędzę kolejne 25, pomagając ludziom we wszystkich rozmiarach dostrzec korzyści aktywności fizycznej – napisała na Instagramie.

 

I couldn’t help but share this outtake of the shoot I did with @lydiahudgens for my @academy Instagram take over. I wanted to share a photo that looks amazing but doesn’t follow the rules of how an active body is usually photographed. This isn’t a “technically” flattering angle or even a flattering pose. What I hope you see in this photo is happiness, joy and the body that supports those emotions unconditionally. I love Lydia’s commitment to photographing reality and just how beautiful it really is. You should head over to their Instagram page to see the final photos we chose. They’re simply beautiful and perfectly capture my active life! Comfortable gear + great photographer + bravery to wear just a sports bra in the face of the blustery cold = a very happy Anna! Ps I didn’t get paid to post this. I really just wanted to post another photo from the set because I loved the gear and the image so much. #fitness #happiness #workout #plussizefashion

Post udostępniony przez Glitter (@glitterandlazers) 20 Lis, 2017 o 9:23 PST

Jak się okazało kampania Academy Sports and Outdoors nie wszystkim przypadła do gustu, a pod zdjęciami modelki rozpętała się gorąca dyskusja. Jedni dziękują Annie za odwagę, inni krytykują, że promuje niezdrowy tryb życia. Jednak niepochlebne wypowiedzi internautów nie zrażają Anny:

Rozumiem, że nie każdemu muszę się podobać, ale każdy, bez względu na to, czy nosi rozmiar 34 czy 44 ma prawo do sportu, aktywności i życia po swojemu. I nikt nie ma prawa się do tego wtrącać - dodaje modelka.

Firma zatrudniająca modelkę stanęła w jej obronie

Po fali nieprzychylnych komentarzy pod adresem modelki, firma Academy Sports and Outdoors zareagowała i wyjaśniła dlaczego zdecydowała się na współpracę z Anną O'Brien:

W naszej firmie wierzymy, że każda kobieta ma prawo do czerpania radości z uprawiania sportu. Dalej będziemy ambasadorami różnych rozmiarów. Każdy z nas, niezależnie od rozmiaru, musi mieć taką samą możliwość uprawiania sportu. - wyjaśniła firma w komunikacie

My podziwiamy postawę Anny O'Brien i uważamy, że powinna być przykładem i motorem do działań dla wszystkich osób z nadwagą, ponieważ wystarczy mieć odwagę i podobnie jak Anna zrobić pierwszy krok i nie oglądać się na innych.