Adriana Lima to kolejna brazylijska modelka o oszałamiającej urodzie. Mimo, że urodziła się w Salvatorze w Brazylii w jej żyłach płynie też krew francuska, portugalska, amerykańska i karaibska. Jak widać taka wybuchowa mieszanka spowodowała, że Adriana ma niezwykłe rysy i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata.

Jej kariera modelki zaczęła się wygranej w konkursie Ford Supermodel w Salvadorze, a następnie zajęciu drugiego miejsca w tym samym konkursie, ale edycji światowej. Pozwoliło jej to na przeprowadzkę do Nowego Yorku i podpisanie kontraktu z Elite Model Management.

Od tej pory jej kariera potoczyła się błyskawicznie. Adriana brała udział w sesjach z najlepszymi fotografami ( w tym sesja do kalendarza Pirelli w 2005 roku), chodziła w pokazach takich domów mody jak Fendi, Armani Valentino czy Ralph Lauren. Największą sławę przyniosło jej jednak zostanie twarzą marki produkującej luksusową bieliznę – Victoria's Secret. Pierwszy raz Adriana poszła w pokazie tej znanej marki w 2000 roku, co oznacza, że znanym Aniołkiem jest już 14 lat!
W 2005 roku Adriana została uznana za najbardziej pożądaną kobietę świata magazynu Ask.Men. Aktorka od czasu do czasu próbuje także swoich sił jako aktorka, zagrała główną rolę w filmie The Follow, występowała też gościnnie w serialach, filmach czy teledyskach.

Prywatnie Adriana jest serbskiego koszykarza Marko Jarića, za którego wyszła w 2009 roku oraz mamą dwóch córeczek – pięcioletniej Valentiny oraz dwuletniej Sienny. Modelka wielokrotnie w wywiadach podkreślała, że jest bardzo religijna a jej mąż jest pierwszym mężczyzną z którym poszła do łóżka i to dopiero po ślubie. Niestety para w tym roku ogłosiła separacje i wszystko wskazuje na to, że piękny Aniołek znów będzie wolny.