Abp Jędraszewski: ideologia singli

Abp Jędraszewski po raz kolejny grzmi z ambony, ostrzegając swoich wiernych przed szkodliwością europejskich myśli i prądów z Zachodu. Metropolita krakowski jest autorem określenia „tęczowa zaraza”, krytykował też Czarny Protest oraz jest przeciwnikiem in vitro. Znany ze swojego zaangażowania, z jakim przeciwstawia się „zagrożeniu” ze strony szkodliwych ideologii, postanowił uświadomić wiernych słuchających homilii, że gender i LGBT to nie jedyne, co zamierza zniszczyć polską rodzinę. Podczas mszy w ramach 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej duchowny postanowił poruszyć temat ideologii singli.

W swoim kazaniu utożsamił bycie singlem z egoizmem i skoncentrowaniem na dobrach materialnych. By to uzasadnić, powołał się na słowa świętego Pawła. Ostrzega, że życie, w którym koncentrujemy się głównie na sobie, niesie ze sobą wiele zagrożeń, z których najniebezpieczniejsze jest oddalenie się od Boga. Co konkretnie miał do powiedzenia 53-letni kawaler?

Paradoksalnie, co jakiś czas w myśli europejskiej pojawiają się koncepcje takiego życia człowieka, według których powinien on być całkowicie izolowany wobec innych: żyjący własnym tylko życiem, skoncentrowanym na samym sobie. (…) Św. Paweł mówi, że nikt z nas nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie. Jesteśmy otwarci na innych. Dzięki nim i z nimi żyjemy. (…) Pełne życie człowieka oznacza jego otwarcie, najpierw na Boga (…), wbrew coraz bardziej agresywnym ideologiom materialistycznym i ateistycznym, które pragną wedrzeć się do naszych serc i umysłów.

ZOBACZ TEZ: Papież Franciszek o ślepym fanatyzmie. Jego wpis na Twitterze wywołał burzę. Poszło o LGBT

Abp Jędraszewski: ideologia singli — czym jest?

Abp Jędraszewski nazywa to szkodliwe zachowanie „ideologią singli”, która zakłada wchodzenie w krótkie lub niezobowiązujące relacje, które łatwo zakończyć.

Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj najprzeróżniejszym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć jako samotna wyspa. Jeżeli akceptuje się jakieś związki z innymi, to na zasadzie przelotności i nietrwałości. Bez wzajemnych zobowiązań, by móc pewnego pięknego dnia powiedzieć “dziękuję, kończymy, idziemy sobie osobno dalej przez to życie”.

ZOBACZ TEŻ: Konferencja Episkopatu Polski. Kościół chce „leczyć” LGBT

Abp Jędraszewski: ideologia singli a LGBT

Ideologia singli, zdaniem Metropolity krakowskiego, niesie ze sobą ogromne zagrożenie dla ludzkiej duszy, jednak nie pozwolił on sobie zapomnieć o nieco wcześniejszych ideologiach, które bynajmniej nie składają broni. Nie obyło się bez wzmianki o LGBT.

Twierdzą, że bycie kobietą i mężczyzną to sprawa aktualnej decyzji, którą można za chwilę odwołać, a jednocześnie domagać się, aby ta nasza sprzeczna z biologią i zapisami prawa płeć, by ta decyzja była przez wszystkich uznawana i wszyscy przed nią nabożnie klękali.

To nie ma nic wspólnego z tym wielkim, wspaniałym zamysłem Pana Boga, kiedy powoływał do życia człowieka jako kobietę i mężczyznę, którzy mają żyć dla siebie, razem; których miłość ma być płodna, a w tej płodności mają widzieć przejaw bożego błogosławieństwa. (…) Mają żyć zgodnie z tym, co przysięgają (…) w sakramencie małżeństwa, ślubując miłość, wierność, uczciwość małżeńską i to, że będą trwali ze sobą na dobre i złe, aż do śmierci. To jest chrześcijańskie małżeństwo. To jest wspólnota, do której Bóg powołał człowieka.

Czy po przeczytaniu fragmentów kazania Abp Jędraszewskiego okazało się, że wyznajesz ideologię singli i nawet nie zdawałaś sobie z tego sprawy? Napiszcie, co sądzicie o przemówieniu Metropolity.

ZOBACZ TEŻ: Janina Ochojska pisze do Grety Thunberg: "Droga Greto, wyobraź sobie, że biskup Krakowa..."