Okres jest odrażający?

Być może zaplamione spodnie lub pościel nie należą do najprzyjemniejszych na świecie zjawisk, jednak są one czymś bardzo naturalnym. Wolimy chodzić ubrane czysto i schludnie, jednak w sytuacji, kiedy podczas okresu zdarzy nam się coś poplamić - nie powinnyśmy twierdzić, że jest to coś odrażającego. Zarówno ubranie jak i pościel można szybko wyprać i będzie po problemie.

 

Dlaczego najczęściej młode dziewczyny boją się, że ktoś może zauważyć, że to właśnie teraz przechodzą "te dni"? Tutaj wyraźnie występuje problem niewystarczającego poruszania tego typu tematów w szkole. Edukacja nie zawsze bezpośrednio odpowiada na problemy występujące wśród młodzieży.

Wstydzę się okresu przed mężczyzną, a przed inną kobietą?

Nie da się nie zauważyć tendencji, że młode kobiety najczęściej krępują się przed chłopakami, że mają okres. W przypadku innych dziewczyn najczęściej są w stanie zrozumieć, że one przechodzą przez to samo, więc wstyd nieco zanika. Dlaczego zatem nie warto pomyśleć o miesiączce jak o jesiennym katarze występującym m.in. u panów? Oni w przydrożnych kioskach bez wstydu kupują chusteczki higieniczne. Zatem dlaczego my nie możemy kupować przy nich podpasek lub tamponów? Jak zmienić obecne postrzeganie rzeczywistości wśród młodych ludzi?

Mężczyźni i okres? Jak mogliby zareagować na taką sytuację?

MENstruation to filmik, który powstał z myślą oswajania tematu miesiączki wśród młodych mężczyzn oraz uzmysławiania dziewczynom, że gdyby natura sprawiła, iż mężczyźni również mieliby okres - wówczas zderzyliby się z identycznymi problemami co my. O czym opowiada MENstruation? O historii młodego chłopaka, który informuje ojca, że dostał okres oraz o początkowych problemach, z którymi musi sobie radzić w nowej sytuacji życiwowej. Zobaczcie same:

Jakie płynie przesłanie z tego filmu? Gdybyśmy wszyscy mieli okres najprawdopodobniej nie byłby to temat tabu. Natura nie dopuściła do takiej sytuacji, ale zróbmy wszystko, aby dwie strony potrafiły swobodniej rozmawiać o miesiączce.