91-latek odstąpił swoją szczepionkę matce niepełnosprawnego chłopca

Czas pandemii to wielki egzamin dla nas wszystkich. Jedni oblewają go bez kretesu widząc w nim idealny moment na wzbogacenie się, inni zdają go celująco. Do takich przykładów należy 91-letni Włoch, pochodzący z Massa w Toskanii. Senior zdecydował się na niezwykle szczodry gest i odstąpił swoją dawkę szczepionki na koronawirusa kobiecie opiekującej się niepełnosprawnym synem. Kobieta niejednokrotnie apelowała o to, by grupa opiekunów osób niepełnosprawnych otrzymała pierwszeństwo dostępu do programu szczepień.

Zobacz też: 
92-letni krawiec niemal stracił swój zakład przez pandemię. Z pomocą przyszła wdzięczna klientka: historia pana Adama wzrusza do łez 
"Szkoły to jest tragedia" - mówi prof. Simon o zdalnym nauczaniu. Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? 
Krystyna Janda gorzko wyznaje: "Jak mam pomóc matce trojga dzieci, która nie ma z czego żyć?"

91-latek odstąpił swoją szczepionkę matce niepełnosprawnego chłopca. Skąd ta decyzja?

Włoch w podeszłym wieku nie szuka rozgłosu, a o powodach swojej bohaterskiej decyzji mówi lakonicznie i z naturalną skromnością.

„Ta kobieta nie może zachorować i nie może przynieść wirusa do domu. Zaszczepcie najpierw tę kobietę, ja mam już 91 lat”, tak lokalną służbę zdrowia próbował przekonać do swojej decyzji rycerski senior.

Podobno decyzja nie została jeszcze podjęta, ale całe Włochy zachwycają się postawą 91-letniego Włocha. Przyłączamy się do jego fanów.