OBEJRZYJ

PRZEŁĘCZ OCALONYCH


Epicka wojenna opowieść w amerykańskim, ale całkiem dobrym stylu. Młody pacyfista, który podczas wojny Stanów z Japonią odmawia noszenia broni i staje się pośmiewiskiem kolegów z armii, zostaje niezwykłym bohaterem bitwy o Okinawę. W roli głównej dawno niewidziany Andrew Garfield jako Desmond Doss, w oparciu o biografię którego Mel Gibson stworzył film.

JESTEM MORDERCĄ


Jedna z najbardziej oczekiwanych polskich premier. Reżyser Maciej Pieprzyca udowadnia, że polski kryminał ma się doskonale. A jeszcze lepiej, jeśli osadzi się go w mrocznej końcówce lat 70. Fabuła oparta jest na autentycznej historii wampira z Zagłębia, który został w 1977 roku skazany na śmierć. Trochę przypomina nam "Czerwonego Pająka" - historia, scenografia, kostiumy.

WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE


Imprezy do rana, klub za klubem, koncert za koncertem, nieprzespane noce, pokusy wielkiego miasta. Jednocześnie poszukiwanie prawdziwej miłości i odkrywanie siebie. Michał Marczak, reżyser tej nocnej, warszawskiej petardy, zabiera widza w interesującą podróż po krainie młodości. Bardzo w stylu indie.

FRANCUSKA MODA W KINOTECE


Krótki festiwal kina modowego w Kinotece w Warszwie. Trwa od 5. do 6.listopada. W sobotę 5. listopada i w niedzielę 6. listopada będzie można obejrzeć filmy: Chic! o perypetiach francuskiej projektantki brawurowo zagranej przez Fanny Adrant; Chanel i Strawiński o burzliwym romansie legendy francuskiej mody i rosyjskiego kompozytora; Tomasz Ossolinski. Before the show o przygotowaniach do jednej z kolekcji polskiego projektanta i Saint Laurent filmową biografię słynnego francuskiego projektanta. Gotowi na weekend z modą?

WYBIERZ SIĘ

WYSTAWA "WIĘCEJ NIŻ REKLAMA - JAK RO ROBIĄ SZWEDZI"

Gratka dla fanów reklamy ze Skandynawii. Czy kampanie realizowane niecałe tysiąc kilometrów stąd różnią się znacząco od tego, co tworzone jest na polskim rynku? Czy podejście Szwedów do kreacji reklam jest bardziej niestandardowe? A jeżeli tak, to czy bardziej efektywne? Jaka jest rola reklamy? Czy chodzi wyłącznie o to, żeby „sprzedać”? A może dzięki niej można powiedzieć coś więcej? W Centrum Kreatywności trwa wystawa Więcej niż reklama - jak to robią Szwedzi - do 16.listopada.

TARG ŚNIADANIOWY NA ŻOLIBORZU - OTWARCIE

Jeśli lubicie Halę Koszyki w Śródmieściu stolicy, z pewnością chętnie zajrzycie do śniadaniowej hali na zielonym Żoliborzu. Otwarcie jutro, 5.listopada o godzinie 10:00. Na Targu Śniadaniowym kilkudziesięciu wystawców z najlepszymi produktami i potrawami będzie serwować swoje dobra w kilku strefach tematycznych.

POSŁUCHAJ

TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON


Najbardziej znane przeboje króla popu, w specjalnie przygotowanych aranżacjach, wykonają: Natalia Kukulska, Kuba Badach, Ania Dąbrowska,  zespół Riffertone, Kasia Rościńska, Aleksandra Nowak i Maciej Starnawski. Towarzyszyć im będą Chór Akademicki UAM, Orkiestra Symfoniczna l’Autunno oraz band pod kierownictwem Jacka Piskorza.

Usłyszymy „Man in the mirrror”, „Heal the world”, „Dirty Diana”, a wszystko w różnych interpretacjach. Dla fanów króla pop – pozycja obowiązkowa!

SMOLIK/ KEV FOX


Dziś, 4.listopada Smolik i Kev Fox zagrają w warszawskim klubie Palladium. To będzie prawdziwa alternatywa.

Kiedy i gdzie? 4.listopada godz. 20, klub Palladium, Warszawa

FESTIWAL POZNAŃ BAROQUE

Już po raz szósty w Poznaniu odbędzie się festiwal muzyki barokowej. Tegoroczny festiwal Poznań Baroque to 20 koncertów oraz blisko 50 artystów i artystek z całej Europy, którzy podczas 9 wieczorów zaprezentują muzykę dawną w różnorodnych odsłonach.

Kiedy i gdzie? 4-12. listopada, Centrum Kultury Zamek/ Teatr Polski w Poznaniu