Zasada numer jeden, musisz liczyć się z tym że będą wzloty i upadki. Podczas "uczuciowego odwyku" dopadną Cię różne stany emocjonalne. Raz będziesz czuła się naprawdę silna, a za chwilę pojawi się refleksja że może nie była to dobra decyzja. Pamiętaj jednak, że skoro zdecydowałaś się na rozstanie tzn. że twój ex nie dawał ci szczęścia i nie był dla ciebie wsparciem. Trzymaj się swojej decyzji i nie oglądaj się za siebie.

1. ZERWIJ KONTAKT.

Najważniejsze, żeby odzyskać spokój i harmonię, dlatego punkt pierwszy planu zerwij z nim kontakt. Najlepiej jest zablokować media społecznościowe, czaty, telefony, maile, wszystkie inne formy które do tej pory stanowiły główną formę komunikacji. Po kilku dniach zaczniesz głębiej oddychać, czuć się lepiej i myśleć szerzej.

2. LISTA

Zapisz sobie w głowie lub innej formie dlaczego go zostawiłaś lub dlaczego się rozstaliście. W chwili kiedy będziesz czuła sytuację kryzysową koniecznie sięgaj do tej listy i przypominaj sobie sceny, które wpłynęły na twoją decyzję. To naprawdę pomaga.

3. UPRAWIAJ SPORT

Negatywne emocje, które będą stawać Ci na drodze koniecznie zamień w coś pozytywnego, wieczorami żeby lepiej spać jedź rowerem na basen lub pobiegaj. Będziesz czuła się zdrowo, będziesz dobrze spała i stracisz przy okazji kilka zbędnych kilogramów.

Zobacz także:

4. UMÓW SIĘ NA KAWĘ

Jeśli dawno nie widziałaś się ze znajomymi, ponieważ żyłaś tylko NIM koniecznie umów się na "zaległą kawę". Pomyśl o sobie i swoich przyjemnościach, wiosna to naprawdę doskonały czas na zmianę.

5. ZAKUPY

Zakupy tak, ale z głową. Nie jest dobrym pomysłem, żeby kupować 10 par butów, to na pewno nie spowoduje że poczujesz się lepiej. Natomiast jedna stylowa para nie zaszkodzi. Pamiętaj dbaj o wygląd, wybierz się do fryzjera zmien kolor, wybierz się na masaż. To wszystko poprawi ci nastrój i nastroi cię do działania.

6. WYJAZD

Możesz zaplanować sobie weekend jedynie dla siebie, pamiętaj że weekend nad morzem, na łonie natury może okazać się być receptą na wiele negatywnych myśli. Spacer po plaży z psem, działa jak mocne espresso. Po powrocie będziesz wiedziała dlaczego się z nim rozstałaś, nabierzesz pewności w swoją decyzję i zaczniesz planować przyszłość.

7. PRZEBYWAJ Z LUDŹMI

Nie odwracaj się od ludzi, a wręcz przeciwnie szukaj z nimi kontaktu. Nie musisz opowiadać o swoim życiu, ciesz się chwilą i próbuj uśmiechać. Tylko ludzie mogą Ci w tym pomóc.

8. BĄDŹ KONSEKWENTNA

I to co najważniejsze bądź konsekwentna. Miał swój czas i swoją szansę, a teraz temat jest już za Wami. Nie poddawaj się, trzymamy kciuki :)

JAKIE TELEDYSKI KOJARZĄ WAM SIĘ Z ROZSTANIEM?