70-letnia kobieta urodziła swoje pierwsze dziecko

Pochodząca z Indii Jivunben Rabari została mamą w wieku 70 lat. Kobieta powitała na świecie zdrowego synka. 70-latka trafia do grona najstarszych matek na świecie. Poznajcie historię Jivunben Rabari, która całe życie marzyła o tym, żeby zostać mamą, aż w końcu jej się to udało.

Jivunben Rabari oraz jej 75-letni mąż pochodzą z wioski Mora w stanie Gujurat w Indiach. Chociaż są razem od 45 lat, to nie było im dane cieszyć się z wymarzonego rodzicielstwa. 

Po wieloletniej walce o potomstwo, małżonkowie zdecydowali się na zapłodnienie in vitro. Problem w tym, że nie było chętnych, żeby ten zabieg przeprowadzić u 70-letniej kobiety. W końcu znalazła się klinika, która podjęła się tego wyzwania.

Kiedy po raz pierwszy przyszli do nas, powiedzieliśmy im, że nie mogą mieć dziecka w tak podeszłym wieku, ale nalegali - mówił doktor Naresh Bhanushali, cytowany przez portal Daily Mail. 

To Cię może również zainteresować:

70-latka urodziła zdrowe dziecko

Kilka dni temu na świat przyszedł zdrowy chłopiec, pierwsze dziecko Jivunben Rabari. 

To jeden z najrzadszych przypadków, jakie kiedykolwiek widziałem - podkreśla lekarz, który brał udział w przeprowadzeniu zabiegu in vitro

70-latka nie jest najstarszą matką na świecie. Ten tytuł należy do również pochodzącej z Indii, Erramatti Mangayamma, która w 2019 roku w wieku 74 lat urodziła dwie dziewczynki.

 

Zobacz także: