Dlaczego jesteśmy zazdrosne?

Podobno zazdrość jest objawem miłości i jak głosi tekst piosenki: "nie ma miłości bez zazdrości". Według opinii ekspertów zazdrość często jest wynikiem poczucia niskiej wartości, lęku, niepewności i potrzeby kontroli. Boimy się, że nasz partner znajdzie sobie kogoś innego, zgrabniejszego i fajniejszego niż my. Takie myślenie jest spowodowane tym, że czujemy się gorsze. Dlatego zaczynamy kontrolować i śledzić naszego partnera, co sprawia, że zamiast hamować u siebie zazdrość, jeszcze bardziej ją pogłębiamy.

Zgodnie z najaktualniejszymi wynikami badań z sierpnia 2018, najczęstszą przyczyną zazdrości i nadmiernego kontrolowania partnera są złe doświadczenia z przeszłości – u osób, które już kiedyś doznały zdrady, w kolejnych relacjach będą z niepokojem wyczekiwać „powtórki z rozrywki”. - mówi Olga Kozyra, psychoterapeuta i seksuolog

Nie możesz myśleć, że zazdrość to złe uczucie i należy je zwalczyć. Im bardziej będziesz tłumiła swoje emocje, tym masz mniejsze szanse nad zapanowaniem nad zazdrością. Pomyśl, że zazdrość to normalne uczucie i zaakceptuj je. Uwierz w siebie taką jaka jesteś, uwierz w swoją siłę i kobiecość. Nie bądź dla siebie zbyt krytyczna, nie wytykaj sobie błędów, pomyśl lepiej, jakie są twoje zalety i trzymaj się tego. Gdy nabierzesz pewności siebie, zauważysz, że w każdej napotkanej kobiecie nie będziesz widziała rywalki.

Jeśli masz powody do zazdrości u swojego partnera, zdobądź się na szczerą rozmowę. Nie zadręczaj się złymi emocjami, lepiej od razu rozwiązać problem.

Zajrzyj do galerii i zobacz, jakie są najczęstsze przyczyny zazdrości w naszych związkach!

"Ex na plaży Polska" wraca!

Już 17 września na antenę MTV wraca wasz ulubiony program "Ex na plaży Polska". To już czwarty sezon programu. W pierwszym odcinku "Ex na plaży Polska" poznamy ósemkę odważnych singli, którzy pod czujnym okiem MTV rozprawią się ze swoją miłosną przeszłością.

Na cypryjskiej plaży pojawią się cztery piękne dziewczyny – pewna siebie Ania, zadziorna Anastasiya, dziewczęca Ismena i fanka tatuaży, Ewa – oraz czterech przystojniaków – podrywacz Bartek, egocentryczny Maciek, szalony Kasjusz i czarujący „Gimi”. Między uczestnikami rodzić się będą pierwsze flirty i nieporozumienia. Anastasiya zawróci w głowie zarówno Kasjuszowi, jak i Gimiemu. Jednak jej frywolne zachowanie nie spodoba się pozostałym dziewczynom. Iskrzyć będzie także między Anią i Bartkiem. Podczas wieczornej imprezy wybuchnie „afera stu róż”…

Zobacz zapowiedź nowego sezonu programu "Ex na plaży Polska":