WIERZYSZ W SIEBIE

Masz przed sobą trudne zadanie? Nie myśl: "Na pewno mi się nie uda" tylko: "Inni sobie poradzili, ja też to zrobię”. Widzisz, jaka to różnica? Myśląc pozytywnie, wyzwalasz w sobie siłę do działania.

PODOBASZ SIĘ SAMA SOBIE

Dość kompleksów! I co z tego, że nie jesteś taka jak aktorki czy modelki? Wcale nie musisz być. Spodobaj się sobie taka, jaka jesteś. Patrz na siebie w lustrze z sympatią, bo kto cię polubi, jeśli ty tego nie zrobisz?

ŁATWIEJ ZNOSISZ NIEPOWODZENIA

Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi – brzmi stara maksyma. To oczywiste, popełnisz ich sporo, ale pewnie nie więcej niż inni. Jeśli coś ci się nie udało, pomyśl: "To nie koniec świata. Spróbuję jeszcze raz". Rzecz w tym, by nad większością niepowodzeń przechodzić do porządku dziennego.

TRUDNO CIĘ ZNIECHĘCIĆ

"No coć ty, chcesz nauczyć się jeździc na desce? Nie poradzisz sobie" – tak potrafią powiedzieć nawet najbliżsi przyjaciele. Oczywiście robią to w trosce o ciebie, ale tak naprawdę przycinają ci skrzydła. Jeśli jednak zachowasz wiarę w to, że twoje plany mają sens, uda ci się!

NIE BOISZ SIĘ NOWYCH WYZWAŃ

Wiara w swoje umiejętności sprawia, że chętniej próbujesz czegoś nowego. Dzięki temu łatwiej zdecydujesz się na zmianę pracy lub naukę nowych rzeczy. W dzisiejszym świecie to bardzo ważna cecha.

SPEŁNIASZ SWOJE MARZENIA

Myślenie pozytywne działa jak samospełniająca się przepowiednia. Sprawdź to!