Pielęgnacja skóry latem – bądź gotowa na upały

O każdej porze roku nasza skóra potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji. Podczas wakacji chcesz, aby twarz i ciało, które są odkryte bardziej niż zwykle, wyglądały zdrowo i promiennie. Bardzo ważne jest więc to by w ten zbliżający się letni okres, każdy był gotowy na zmierzenie się z pierwszymi falami upałów. Dlaczego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie do lata? Zimą i wiosną naskórek pokrywający twoje ciało staje się grubszy, bardziej widoczny i suchy, a skóra może wyglądać na szarą i zmęczoną, co wskazuje również na objawy odwodnienia. Martwe komórki naskórka wymagają więc złuszczenia.

Innym ważnym aspektem jest to, że letnią porą skóra przez wysokie temperatury traci wodę. Naturalne jest to, że należy wówczas sięgnąć po kremy i balsamy nawilżające, które dodatkowo powinny mieć przeciwsłoneczne filtry UVA i UVB. Bez nich nie zdołasz uchronić naskórka przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż przyspieszają one starzenie się skóry, zwiększają ryzyko zachorowania na raka oraz mogą powodować przebarwienia. Nie chodzi jednak o to, by nawilżać swoją skórę tylko od zewnątrz, ale trzeba nawadniać ją także od wewnątrz. Pijąc dużo wody, na pewno odwdzięczy nam się ona większą jędrnością i elastycznością. W jaki jeszcze sposób przetrwać zbliżający się letni czas? Oto 6 zabiegów, które przygotują skórę na lato.

Ledwo zaczęło się lato, a twój tusz już się rozmazuje? Przeczytaj o metodzie przedłużania rzęs 3D: Rzęsy 3D – jak długo się trzymają i na czym polega przedłużanie rzęs metodą 3:1?