500 plus w 2020 roku zmiany w programie 

Rodzina 500 plus to kluczowy program rządzącej w naszym kraju partii. W 2020 roku może jednak nadejść jego kres, a rodziny z dziećmi przestaną być beneficjentami takiej formuły 500+ jak do tej pory. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Business Insider zapowiedziała duże zmiany w rodzinnym programie rządowym. Sądząc po słowach pani minister, zapomogi rodzinne 500 plus w formie pieniężnej mogą nie mieć racji bytu w kolejnym roku. W rozmowie przyznała, że w 2020 roku nie będzie już programów, które opierają się na przyznawaniu konkretnym grupom społecznym dodatkowych pieniędzy, jak informuje “Gazeta Krakowska”. 

Jesteśmy w przededniu eksperymentowania z nowymi politykami pro-demograficznymi. Chcemy silniej wspierać rodziny wielodzietne. W tej kadencji nie będzie kolejnych bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus , ale pojawią się inne usługi wspierające rodziny, powiedziała Jadwiga Emilewicz zapytana o zmiany w programie Rodzina 500+.

Rząd jednak nie ma pozostawić rodzin wielodzietnych bez wsparcia i będzie pracował nad tym, żeby otrzymywały inne formy zapomogi i bonusów. Mają im "ułatwiać życie".

Program 500 plus w istotny sposób stymulował i nadal stymuluje rozwój gospodarki, ale sytuacja globalna stawia nam nowe wyzwania. Choć demografia pozostaje jednym z największych zadań polityki społecznej. Obok bezpośrednich transferów, takich jak 500 plus, konieczna jest też zmiana kulturowa. Swoista moda na rodzinę. Zauważmy, że na przykład w USA, czy we Francji posiadanie licznego potomstwa stało się modne. Jesteśmy w przededniu eksperymentowania z nowymi politykami pro-demograficznymi. Chcemy silniej wspierać rodziny wielodzietne. W tej kadencji nie będzie kolejnych bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus , ale pojawią się inne usługi wspierające rodziny., czytamy w wywiadzie. 

Jakie zmiany w programie 500 plus? 

Nie zostało sprecyzowane jakie usługi wspierające rodziny będą proponowane Polakom z dziećmi. Interpretując jednak słowa pani minister Emilewicz, nie będą to już wypłacane "do ręki" pieniądze. W tym samym wywiadzie padły też zapowiedzi podwyżek cen produktów w 2020 roku (od samochodów po chleb i jajka), o czym donosimy TUTAJ.