1 zasada prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy - ścinanie

Pamiętaj, aby ścinać końcówki włosów raz w miesiącu. Wiele kobiet wzbrania się przed regularnym obcinaniem końcówek, ponieważ starają się zapuścić jak najdłuższe włosy, a wizyta u fryzjera wiąże się z zaprzepaszczeniem osiągniętych efektów. Rezultat? Otóż włosy, które zdążyły już z różnych przyczyn rozdwoić się na końcach chociażby pod wpływem najlepszych i najdroższych kosmetyków zwyczajnie nie powrócą do dawnego wyglądu, w tej samej długości. Co więcej, zbyt długie przerwy pomiędzy etapem obcinania końców włosów dodatkowo wpływają na to, że włosy rozdwajają się jeszcze bardziej na zasadzie pogłębiania się powstałych już zniszczeń.

2 zasada prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy - peeling

Kolejną z zasad prawidłowej regeneracji włosów i skóry głowy są peelingi. Próbowałaś kiedyś? Jeśli nie to najwyższy czas, aby przynajmniej przekonać się jak taka forma oczyszczenia działa na ciebie. Jeśli nie jesteś pewna czy to się sprawdzi i wolisz nie inwestować w kosmetyki na bazie kwasu hydroksylowego - sama zrób peeling. Nic bardziej prostszego. Do pozbycia się obumarłej części skóry z okolicy głowy zastosuj łyżkę cukru trzcinowego, grubo zmielone ziarna kawy lub sól morską.

3 zasada prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy - olejowanie

Olejowanie przywraca włosom blask. Gdy już zaczniesz robić peelingi skóry głowy i detoksykację włosów musisz także raz na jakiś czas odżywić je. W tym przypadku naprzeciw wychodzą naturalne, cenne substancje, którymi są oleje. Aby działały jeszcze lepiej dobrze uprzednio zadziałać na łuskę włosa wyższą temperaturą. Wówczas następuje tzw. odchylenie jej i nasze działania dają lepszy efekt. Jak tego dokonać? My w identycznej kolejności: polewamy włosy ciepłą wodą, nakładamy olej i opłukujemy włosy chłodną wodą. Do włosów suchych polecamy olej makadamia i migdałowy. W przypadku włosów kręconych - olej lniany i słonecznikowy, a jeśli twoje włosy są bardzo jasne - olej jojoba.

JAK ZACZĄĆ DBAĆ O WŁOSY NIE WYDAJĄC FORTUNY? - Podstawy pielęgnacji