Przygotuj ciało z pomocą Ultraformer 3

Lato bywa wymagające. Wyjazd na urlop, kostium kąpielowy, sukienki odsłaniające ramiona i nogi - czasem zbyt późno odkrywamy, że w tym roku nie zdążymy już poprawić niedoskonałości. Zresztą nie wszyscy umieją na kilka miesięcy przed wakacjami zmobilizować się do diety i ćwiczeń. Z drugiej strony, nie zawsze można wprowadzić taką rewolucję. W przypadku ciąży, kiedy na świecie pojawia się mały człowiek i świat kręci się wokół niego, trudno skupić się na swoich potrzebach. Medycyna estetyczna nie zastąpi zdrowego stylu życia, ale odpowiednio dobrany zabieg jest w stanie poprawić wygląd naszego ciała.

- Rewelacyjnym rozwiązaniem jest urządzenie Ultraformer 3 wykorzystywane do liftingu skóry. Metoda jest nieinwazyjna, efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się wyjątkowo długo. Zabieg trwa od 30 do 120 minut i odbywa się bez znieczulenia. Ultraformer wykorzystuje zogniskowaną falę ultradźwiękową, dzięki której podgrzewane są tkanki takie jak skóra i tłuszcz. Pozostawiając impuls trwający 2 sekundy rozgrzewamy tkanki na trzech różnych poziomach głębokości nawet do 60 stopni Celsjusza. W ten sposób w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które uruchamiają mechanizm produkcji nowego kolagenu, odmładzając tym samym naszą skórę. Jakie partie ciała możemy w ten sposób poprawić? Ultraformer to urządzenie uniwersalne - świetnie sprawdzi się w przypadku wiotkiej skóry ud czy podbródka, jak również poprawy jędrności twarzy i redukcji tkanki tłuszczowej. Często pacjentki korzystają z zabiegu, aby poprawić wygląd brzucha po ciąży - wyjaśnia dr Daria Charytonowicz z kliniki Dr Szczyta.

Idealnie gładka skóra bez trądziku, dzięki laserowi ClearSkin firmy Alma

Dawno temu obalono mit, że trądzik to wyłącznie problem okresu dojrzewania. Mnóstwo dorosłych osób boryka się z nim przez wiele lat, a skutki przebytej walki często pozostają widoczne na zawsze, w postaci blizn na twarzy. Latem, gdy za oknem panuje upał i pocimy się częściej skóra reaguje szczególnie mocno, co dla osób zmagających się z trądzikiem oznacza albo pozostanie w domu, albo mocny makijaż. Trzecim i najlepszym wyjściem jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

- Pacjentom zmagającym się z leczeniem trądziku proponujemy technologię ClearSkin firmy Alma. To pierwsze na rynku rozwiązanie łączące laser nieablacyjny z jednoczesnym chłodzeniem kontaktowym i technologią próżniową. Co to oznacza dla pacjenta? Laser skutecznie leczy wszystkie formy trądziku pospolitego, w tym pomaga pozbyć się z twarzy różnego rodzaju grudek, krost i guzków, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Technologia ClearSkin, poprzez stymulację odnowy kolagenu, gwarantuje również delikatny efekt odmłodzenia skóry oraz zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych - mówi dr Charytonowicz.

Rozświetlona i odmłodzona skóra po osoczu bogatopłytkowym

Promienie słoneczne, zasłużone wakacje, świeże owoce i warzywa - wszystko to zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie latem. Pochłonięci beztroską często zapominamy o negatywnych skutkach - nadmiernej ekspozycji twarzy na promienie UV, nieprzespanych nocach, braku regularnej pielęgnacji. W środku wakacji możemy zauważyć oznaki intensywnej aktywności latem. Nasza skóra na twarzy, pomimo brązowej opalenizny, wydaje się być zmęczona i traci na witalności. Jak pomóc jej natychmiast?

- Jeśli chcemy zatrzymać czas i jednocześnie nadać naszej skórze promiennego, zdrowego wyglądu w sposób naturalny polecam terapię osoczem bogatopłytkowym. Jest to program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza z własnej krwi pacjenta. Lekarz pobiera niewielką ilość krwi pacjenta, którą poddaje się wirowaniu w celu uzyskania osocza zawierającego płytki krwi. Następnie wstrzykuje się je w skórę stosując klasyczną technikę mezoterapii bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Zabieg trwa około godziny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Do 2-3 dni po zabiegu widoczne mogą być ślady ukłuć. Osocze stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Po zabiegu zauważalny jest efekt rewitalizacji skóry - ujednolicenie kolorytu, poprawa elastyczności i napięcia. Zredukowane zostaną również zmarszczki i fałdy. Twarz jest rozświetlona i wygląda świeżo. Co ważne, zabieg jest całkowicie naturalny, nie ma więc ryzyka wystąpienia nietolerancji czy alergii - podsumowuje dr Daria Charytonowicz.

Endermologia, czyli fitness w gabinecie medycyny estetycznej

Znakiem naszych czasów jest coraz odważniejsze promowanie różnorodności i odejście od jednego kanonu piękna. Podstawowym wyznacznikiem stają się świadomość i samoakceptacja, które pozwalają cieszyć się życiem. Co jednak, gdy w swoim ciele nie czujemy się dobrze, a kondycja skóry stanowi nasz największy kompleks? Latem, gdy pogoda zachęca, a czasami wręcz zmusza do odsłonienia ciała warto znaleźć rozwiązanie, które pomoże wyglądać nam lepiej. Bez operacji i skutecznie. Takie metody już istnieją!

- Endermologia Alliance to bezinwazyjny, mechaniczny masaż podciśnieniowy, który pobudzając w naturalny sposób metabolizm komórek, skutecznie odmładza i wyszczupla. Dzięki innowacyjnemu sensorowi identyfikacji skóry podczas wykonywania zabiegu mamy pewność, że dostosowywany jest on do indywidualnych potrzeb pacjenta. Technologia używana dla ciała działa w trzech wymiarach - usuwa cellulit, ujędrnia skórę i redukuje miejscowo zlokalizowaną, oporną tkankę tłuszczową. Według badań, już po trzech zabiegach 67% pacjentek zauważyło wygładzenie pomarańczowej skórki, a 71% poprawę  jędrności. Technologia ta stosowana w obszarze twarzy stymuluje produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, pobudzając odbudowę i regenerację skóry. Aż 87% pacjentów zanotowało wygładzenie zmarszczekmówi ekspertka z kliniki Dr Szczyta.

Problem nadpotliwości rozwiąże botoks lub system miraDry®

Ta uciążliwa dolegliwość w tym samym stopniu dotyka kobiet, jak i mężczyzn. Szczególnie w czasie upalnego lata osoby cierpiące z powodu nadpotliwości czują dyskomfort oraz stres. Plamy na ubraniach czy krople potu na ciele podczas służbowych spotkań wywołują nie tylko wstyd, ale mają również wpływ na spadek pewności siebie. Na szczęście istnieją już sposoby, które pozwalają poradzić sobie z tym problemem niemal od razu.

- System miraDry ®, dostępny w naszej klinice, to innowacyjna metoda leczenia nadpotliwości pach, polegająca na emitowaniu precyzyjnych, płytko wnikających dawek energii mikrofalowej w tkankę miękką dołu pachowego pacjenta. Zabieg przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich, trwa około godziny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga pobytu w klinice. Przez kilka dni po zabiegu może się utrzymywać delikatny obrzęk czy ból lub zmiana czucia w skórze pod pachami, ale dolegliwości te stopniowo ustępują. Co ważne rezultaty są widoczne i trwałe już po pierwszym zabiegu. Czasami zaleca się powtórzenie procedury po okresie trzech miesięcy, aby zmaksymalizować efekty. Jeśli problem nadpotliwości dotyczy innych części ciała jak stopy czy dłonie coraz częściej wykorzystuje się do tego celu toksynę botulinową, znaną powszechnie jako botoks. Ostrzyknięcie określonego obszaru botoksem zmniejsza wydzielanie potu przynajmniej o połowę - wyjaśnia dr Daria Charytonowicz z kliniki Dr Szczyta.

--

Artykuł powstał we współpracy z dr Darią Charytonowicz, ekspertem medycyny estetycznej z kliniki Dr Szczyta.