Urządzenie do kawitacji

Peeling kawitacyjny to jeden z najdelikatniejszych sposobów na oczyszczenie skóry i pozbycie się martwego naskórka. W gabinetach jest zwykle rekomendowany osobom z wrażliwą lub naczyniową skórą, która ma skłonność do zanieczyszczania się. Łagodne oczyszczanie jest możliwe dzięki zjawisku kawitacji – czyli szybkiej przemianie fazy ciekłej w gazową. Peeling jest wykonywany na wilgotnej skórze. W zetknięciu z ultradźwiękami powstają mikropęcherzyki wypełnione gazem, które ulegają błyskawicznemu rozpadowi, przy okazji rozbijając martwy naskórek i całą zalegającą w porach treść. Ponieważ to zupełnie bezbolesne, niepodrażniające skóry działanie, peeling kawitacyjny można przeprowadzić również w domowych warunkach. Urządzenie do domowej kawitacji to koszt rzędu 100-200 zł, czyli mniej więcej tyle, ile trzeba zapłacić za 1-2 zabiegi w gabinecie. Czy to się sprawdza? Tak, bo efekt w postaci oczyszczonej i wygładzonej cery osiągniemy tylko wykonując peeling regularnie. Domowe warunki sprzyjają częstszym zabiegom niż te wykonywane w gabinecie. Mając odpowiednie urządzenie, peeling kawitacyjny w domu można wykonywać - w zależności od potrzeb - nawet raz na tydzień.

Inteligentna maska i terapia światłem LED

Foreo UFO to urządzenie łączy działanie kilku zabiegów gabinetowych. Jego głównym zadaniem jest wtłoczenie aktywnych składników odżywczych w głąb skóry (tak jak ma to miejsce np. podczas infuzji tlenowej). W przypadku UFO odbywa się to za pomocą pulsacji i emisji ciepła – dzięki temu skóra lepiej chłonie znajdujące się w masce odżywczej dobroczynne substancje. UFO może też emitować zimno i działać na zasadzie krioterapii (a więc w celu zmniejszenia opuchlizny, obkurczenia porów i odświeżenia skóry), a także być używane do masażu twarzy. Być może nie zastąpi w pełni zabiegow gabinetowych, ale trzeba przyznać, że jak na tak niewielki gabaryt, potrafi całkiem sporo. Zdaje egzamin w połączeniu z dobrze dobraną, celową pielęgnacją i regularnym używaniem.

Urządzenia do oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów gabinetowych. Można go przeprowadzić w różnych wariantach. Do najpopularniejszych należy mikrodermabrazja, zwłaszcza jej najnowszy wariant – Hydrafacial. Podobnie działa oczyszczanie wodorowe. To opatentowane zabiegi bankietowe, które raczej ciężko jest powtórzyć w warunkach domowych. Jeśli czujesz, że twoja skóra jest mocno zanieczyszczona i potrzebuje mechanicznego oczyszczenia, warto wspomóc codzienną pielęgnację specjalną szczoteczką do twarzy. Jej przewagą nad ręcznym oczyszczaniem jest dodatkowe złuszczanie martwego naskórka.

Wiele urządzeń posiada też opcję masażu. Szczoteczka nie zastąpi regularnej i dobrze dobranej pielęgnacji, ale pomoże przy cerach z tendencją do łojotoku i zanieczyszczeń. Jeśli oprócz tego, twoja skóra jest wrażliwa, ogranicz stosowanie szczoteczki (wystarczy raz w tygodniu).

Kup szczoteczkę do twarzy FOREO z rabatem 20%!

Tylko w ten weekend (27-29.03.2020) w sklepie internetowym FOREO trwa Szaleństwo Zakupów. Sprawdź szczegóły:

Depilacja w domu

Urządzenia do domowej depilacji cieszą się coraz większą popularnością – i trzeba przyznać, że mają też coraz lepsze parametry. Większość z nich opiera się na technologii IPL, która podobnie jak urządzenia laserowe, niszczy część mieszka włosowego odpowiedzialną za jego wzrost. Jest mniej bolesna niż laser, ale niestety również mniej skuteczna. Ponieważ usuwamy tylko włosy w aktywnej fazie wzrostu, dla uzyskania zadowalających efektów zabieg trzeba powtórzyć kilka, a czasem nawet kilkanaście razy. Fotodepilacja IPL najlepiej sprawdzi się u osób z ciemnymi włosami i jasną skórą. W przypadku jasnych włosów będzie zdecydowanie mniej skuteczna.

Dermaroller, czyli domowa mezoterapia mikroigłowa

Dermaroller to nic innego jak wałeczek zakończony małymi igiełkami. Zasada działania jest zbliżona do zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Delikatnie przejeżdżając wałkiem po skórze, dokonujemy mikrouszkodzeń, które zmuszają ją do szybszej regeneracji. Częścią zabiegu jest też dostarczenie skórze wysoko skoncentrowanych składników odżywczych i nawilżających (np. peptydów, witamin, kwasu hialuronowego). Dzięki mikronakłuciom mają one szansę wniknąć w głębsze warstwy skóry. Czy to boli? To zależy od indywidualnego progu bólu: dla jednych będzie to odczucie łaskotania, dla innych zabieg może być nieprzyjemny. Czy to działa? Jeśli oczekujemy cudów, to z pewnością ich nie będzie. Trzeba też wiedzieć, że poprawa napięcia skóry nie jest widoczna od razu. Pełen cykl regeneracyjny skóry wynosi około 3 miesiące.

Przewagą mezoterapii w gabinecie są także bardziej skoncentrowane, bogatsze preparaty i możliwość podania osocza bogatopłytkowego, czego z pewnością nie da się zrobić w domowych warunkach. W końcu, używając deramrollera w domu wymaga bezwzględnego przestrzegania higieny i sterylizacji końcówek. Mikronakłuwania nie powinny wykonywać osoby, których skóra znajduje się w stanie zapalnym lub takie, które zmagają się z poważnymi problemami skórnymi albo dużą wrażliwością. Zanim zaczniecie go stosować, najlepiej skonsultować to z lekarzem. Dermaroller, jak wszystkie zabiegi, które przyspieszają autoregenerację skóry, może jednak widocznie poprawić napięcie i kondycję skóry, oraz zmniejszyć cellulit. Zabieg wymaga systematyczności (ale nie powinno się robić go częściej niż raz na 3-4 tygodnie).