WHAT ANNA WEARS

To w zasadzie jedyny polski blog, który łączy pasję swojej założycielki Ani Skury do mody i podróżniczy styl życia jej męża Marka. To on zaraził Anię podróżami po świecie, aż w końcu założyli Holly Cow of Traveling i zaczęli organizować wyjazdy dla tzw. podróżniczych laików. Marek, jako globetrotter z dużym doświadczeniem, zawsze wie, kiedy kupić najtańsze bilety lotnicze i co zobaczyć podczas podróży po Afryce czy Indonezji. Ania dzięki swoim bajecznym zdjęciom jest doskonałą reklamą Holly Cow i przyciąga kolejnych amatorów, którym bardziej niż wycieczka z biurem podróży i sączeniem drinków w hotelowym barze marzy się prawdziwy roadtrip. Ostatnio również szlakiem najlepszych win we współpracy z winiarnią Marka Kondrata.

Bardzo lubimy i polecamy pooglądać What Anna Wears!

THE ADAMANT WANDERER

Ula podróżuje od wielu lat, choć sama ma ich na karku dopiero dwadzieścia kilka. W jednej z podróży po Ameryce Środkowej poznała miłość, często w zamian za dach nad głową w hostelu sprzątała i przygotowywała posiłki, a wczesnym rankiem wyruszała uczyć się surfingu na pobliskie plaże. Obecnie dużo czasu spędza na przemierzaniu kraju swojego chłopaka, Austrii, fotografując niezwykłe miejsca. Próbowała też swoich sił jako stewardessa, ale szybko okazało się, że nie ma to wiele wspólnego ze zwiedzaniem świata. Bardzo dobre zdjęcia, garść porad (również kulinarnych!) i przede wszystkim naturalność i bezpretensjonalność – to właśnie cechuje Ulę z The Adamant Wanderer.

WHERE IS JULI

Polka i Australijczyk razem w podróży. Julia ma trzydzieści lat i kilka lat temu postanowiła samotnie objechać świat. Utknęła w Australii, bo właśnie tam się zakochała. Wcześniej była producentką programów telewizyjnych – obecnie skupia się na pisaniu bloga, książek i podróżniczych artykułów. W Australii zdążyła się już zadomowić, ale razem ze swoim partnerem Samem, nie wyobraża sobie życia bez poznawania nowych miejsc. Julia proawdzi magiczny Instagram, zachęca do spontanicznych podróżniczych decyzji i wciąż planuje kolejne wyjazdy. Ogląda się i czyta z przyjemnością.

THE FAMILY WITHOUT BORDERS

Blogi rodzinne to zagranicą bardzo duży trend. My pilnie śledzimy np. Courtney Adamo, która z mężem i czwórką dzieci zostawiła życie w Londynie i ruszyła w podróż po świecie(obecnie są w Portugalii). Rodzinne podróżowanie ma swoje plusy, ale też minusy. Polska Family Without Borders to rodzice i dwójka maluchów Milą i Hanią, którzy wspólnie zwiedzili niemalże każdy zakątek kuli ziemskiej. Tata pochodzi z Niemiec i jest fotografem, mama polską dziennikarką, a poznali się w Belgii na konferencji dla młodych dziennikarzy. Najmłodsza córeczka Mila, ma dopiero 5 lat, a już może się pochwalić wyprawą po Ameryce Środkowej. Jak podróżować bezpiecznie z małym dzieckiem? Dowiecie się na tym niezwykłym blogu.

LIVE A LIFE

Filmy. To przyszłość internetu. Od Bieszczad, poprzez Chorwację, na Ekwadorze i Boliwii kończąc. Marcin Mossakowski dość wcześnie odkrył pasję filmową, bo okazało się, że ma do tego niezwykłą smykałkę. Jego blog różni się więc tym, że zamiast zdjęć czytelnik otrzyma garść filmowych inspiracji. Ruchomy obraz często przemawia do nas bardziej. Podróżuje samotnie, a jego filmy to nie zwykłe turystyczne zajawki z Youtube, tylko prawdzie dzieła sztuki filmowej. Świetna muzyka, doskonałe, artystyczne ujęcia. Marcin właśnie przeprowadził się do Warszawy. Będzie robił filmy dla National Geographic.

ZOBACZ TEŻ:

7 MIEJSC NA WAKACJE SOLO

SZCZĘŚLIWE KRAJE NA ŚWIECIE