Twoja cera jest w porządku, ale nagle pojawia się wielki stan zapalny, który kończy się ogromną blizną na policzku? Nie wiesz co możesz z tym zrobić, jest coraz gorzej i żadne komstyki nie działają. Może nasze porady jakoś Ci pomogą.

1. Pierwszy etap kiedy jeszcze stan zaplany nie zagoił się, musisz cierpliwie czekać aż naskórek się wygoi. Podczas gojenia rany najlepiej używać miejscowych maści z antybiotykiem oraz maści na bazie miodu np. maść propolisowa, którą bez problemu zakupisz w aptece.

2. Kiedy ten etap masz już za sobą, cierpliwie czekaj aż strup sam zejdzie, pod żadnym pozorem nie usuwaj go sama. Im dłużej będzie chronił ranę, tym większa szansa że blizna się nie pojawi.

3. Jeśli jednak mimo szczerych starań blizna jest, rozpoczyna się walka z wgłębieniem w skórze. Wtedy najlepiej żebyś zakupiła w aptece maść na blizny, która nie tylko wygładzi powierzchnię, ale również będzie działać rozjaśniająco na przebarwienia skórne, które na pewno także będą Ci doskwierać.

4. Następnym krokiem jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Wcale nie musisz się bać, chodzi jedynie o podskórne wstrzyknięcie kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra się wygładzi, a tkanka w miejscu blizny szybciej się odbuduje. Blizny bardzo skutecznie można zmniejszyć przy zabiegu laserem ablacyjnym CO2.

5. Jeśli blizna jest głęboka zapewne będziesz potrzebowała nie jednej, ale kilku sesji. W przypadku większości zabiegów laserowych chodzi o metodę małych kroków. 

6. Możesz zakupić sobie również kolagen w wersji czystej, bez żadnych dodatków i dokładnie na noc smarować nim twarz. Kolagen również świetnie wpływa na przebarwienia oraz ubytki w skórze.

Pamiętaj, że naprawa naskórka musi trochę potrwać, nie poddawaj się. Zaplanuj zabiegi laserowe na jesień.