Czy da się zmienić kolor z brązu na blond podczas jednej wizyty?

To zawsze bardzo indywidualna kwestia, najwięcej zależy jednak od koloru wyjściowego. O wiele łatwiej uzyskać blond na włosach, które są naturalnie brązowe, niż na farbowanych pasmach. Nie bez znaczenia jest też odcień brązu – ciemniejsze kolory mogą wymagać więcej niż jednej wizyty. Najlepiej skonsultować to z fryzjerem – i wspólnie ustalić plan działania, dzięki któremu osiągniesz upragniony efekt.

 

Jak często powinnaś farbować włosy?

Patrząc na to z perspektywy włosów – jak najrzadziej. Ale z drugiej strony każda z nas chce cieszyć się pięknym efektem bez odrostów, więc regularne poprawki są nieuniknione. Jeśli rozjaśniasz lub farbujesz włosy na jeden odcień, kolejną koloryzację powinnaś zaplanować mniej więcej po pięciu tygodniach. To dość czasochłonne i kosztowne, więc jeśli chcesz robić to rzadziej, wybierz takie metody koloryzacji, które nie wymagają częstych spotkań z fryzjerem. Odrosty będą zdecydowanie mniej widoczne w przypadku takich technik jak baleyage czy refleksy.

Zobacz też: Modne fryzury na jesień 2019: cięcia i upięcia sprzed lat, które znowu są w trendach

Jak dobrać odcień blondu do karnacji?

Generalna zasada jest taka, że do ciepłych, brzoskwiniowych karnacji (typ lato) dobieramy ciepłe odcienie blondu (miodowe, złote, bursztynowe, karmelowe, słoneczne). Jeśli twoja skóra ma nieco żółtawy lub pomarańczowy odcień, masz raczej ciemną oprawę oczu i łatwo opalasz się na brąz – to zdecydowanie twoja drużyna. Z kolei do jasnych karnacji (typ wiosna lub zima) lepiej pasują chłodne blondy (np. platynowy, srebrny, księżycowy, perłowy). To rozwiązanie dla tych z nas, które mają bladą i lekko zaróżowioną skórę oraz jasne oczy. Uniwersalnym odcieniem, pasującym do większości karnacji, jest natomiast beżowy blond, który cieszy się coraz większą popularnością.

Co zrobić, żeby kolor nie zaczął żółknąć?

Przede wszystkim: oddaj się w ręce profesjonalisty. Próba osiągnięcia idealnego koloru na własną rękę rzadko kończy się tym, co obiecuje na opakowaniu producent. Niepożądany żółty odcień to często efekt zbyt niskiego stężenia oksydantu używanego w trakcie koloryzacji – do rozjaśnienia włosów niezbędny jest silniejszy aktywator, z którym należy jednak postępować bardzo ostrożnie, by nie zniszczyć włosów. O wiele trudniejsze jest jednak utrzymanie chłodnego odcienia blondu na dłużej. Kluczem do sukcesu jest tu fioletowy pigment, który zawierają profesjonalne produkty do włosów farbowanych na blond. Neutralizuje on żółte i miedziane odcienie, skutecznie utrzymując chłodny kierunek kolorystyczny.

Jak wzmocnić farbowane włosy?

Regularne rozjaśnianie i farbowanie włosów niestety mocno je osłabia. By uniknąć większych problemów, niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja, o którą warto zadbać tuż po koloryzacji. Postaw na produkty do włosów bogate w proteiny i humektanty (substancje nawilżające). Oprócz codziennej pielęgnacji, raz w tygodniu zafunduj im regenerującą maskę (pozostawiamy ją na wilgotnych włosach przez około godzinę, a następnie spłukujemy). Jeśli włosy są w kiepskim stanie, wybierz się na profesjonalny zabieg regenerujący w salonie fryzjerskim (np. botoks na włosy albo Olaplex).