Co powinnyśmy przekazać swoim córkom?

Będąc rodzicem czujemy na sobie odpowiedzialność wychowania dzieci tak, żeby w dorosłym życiu wiedziały, jak prawidłowo postępować, umiały dokonywać poprawnych wyborów, czuły, że mają wewnętrzną siłę i pewność siebie. Wiadomo, że wychowanie córek nieco różni się od wychowania chłopców i będąc już rodzicem sami czujemy, jakie wartości powinniśmy przekazać swoim dzieciom w zależności od płci.

Ostatnio pisałyśmy o tym, jakie cechy definiują silne kobiety. Silne kobiety znają swoją wartość, nie boją się swoich emocji, podejmują ryzyko, są niezależne. Ale żeby te cechy posiadać w dorosłym życiu, trzeba się już ich uczyć od najmłodszych lat. Dlatego niezwykle ważne jest to, żeby mamy jak również i ojcowie potrafili tak wychować córki, żeby za kilkanaście lat jako dorosłe kobiety mogły powiedzieć o sobie, że są silnymi kobietami.

Dziennikarka i autorka książek Claire Shipman, mama dwójki dzieci zdradziła sposoby, jakie każdy rodzic powinien zastosować w wychowaniu córek. Sama je stosowała w praktyce z pozytywnym skutkiem.

Jeśli macie córki, przeczytajcie ważne wskazówki, które wam w tym pomogą.