Masaż twarzy: przyjemny sposób na piękną skórę

Korzyści płynące z masażu nie są żadną tajemnicą. Ta technika relaksacji, fizjoterapii, czy leczenia bólu, stosowana jest już od starożytności. Dopiero kilka lat temu, na rynek beauty wkroczyły masaże skupiające się na twarzy i problemach związanych z przedwczesnym starzeniem się skóry. Liftingujące masaże twarzy zdobywają coraz większą popularność, szczególnie cieszą się nią wschodnie techniki jak japoński masaż Kobido, czy drenujące masaże przy użyciu płytek i rollerów z kamieni szlachetnych. Regularne wykonywanie masażu twarzy to nie tylko sposób na głęboki relaks, ale również na zdrowy i promienny wygląd cery.

Masaż twarzy: redukcja zmarszczek

Masaż twarzy jest uznawany za skuteczną metodę przeciwdziałania powstawaniu zmarszczek. Techniki, które opierają się na masowaniu i wygładzaniu obszarów skóry narażonych na pogłębianie się zmarszczek mimicznych to nie wszystko. Masaż twarzy może przyjmować też formę „jogi twarzy”, która usprawnia działanie mięśni, których skurcze odpowiadają za powstawanie bruzd. 

Masaż twarzy: odprężenie

Spięte mięśnie twarzy i szyi prowadzą do szeregu nieprzyjemnych dolegliwości, jak bóle głowy, bóle karku, czy bruksizm, czyli mimowolne zaciskanie zębów. Bruksizm pogłębia bóle głowy, oraz prowadzi do ścierania szkliwa zębów. Napięcia w mięśniach twarzy objawiają się nieraz w mimice naszej twarzy, powodując twarde, „groźne” rysy i zaostrzenie owalu twarzy. Rozluźnianie ich masażem nie tylko przyniesie ulgę i odprężenie, ale też „złagodzi” naszą prezencję. 

Masaż twarzy: jędrna skóra

Brak jędrności skóry spowodowany jest zbyt małą ilością kolagenu i kwasu hialuronowego w tkance. Głęboki masaż twarzy może pobudzać ją do produkcji kolagenu i elastyny, a przede wszystkim poprawia ukrwienie, co przekłada się na lepsze odżywienie komórek skóry, oraz lepszą wchłanialność składników aktywnych z kosmetyków. 

Masaż twarzy: redukcja niedoskonałości 

Masaż twarzy wykonywany w szczególności przy użyciu masażerów, rollerów i innych tego typu gadżetów, może wpływać na stymulację procesów regeneracji skóry. Szybsza wymiana naskórka, oraz produkcja nowych komórek skóry powoduje, że drobne przebarwienia zostają zredukowane i zastąpione nową tkanką. 

Masaż twarzy: zniesienie opuchlizny 

Opuchlizna, przede wszystkim pod oczami, to często wynik zastojów limfy. Masaż twarzy, na przykład wykorzystujący płytkę Gua Sha, to świetny drenaż limfatyczny. Pomaga w odprowadzeniu nadmiaru limfy i szybszego usunięcia jej w procesach metabolicznych organizmu. Schłodzony, kamienny roller to must have dla osób, które często dopada ta przypadłość. Wystarczy kilka ruchów wałkiem i skóra jest ukojona i przygotowana na położenie makijażu.