Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów, inaczej prostowanie brazylijskie, to jeden z najbardziej popularnych zabiegów na włosy. Poza tym, że prostuje kosmyki na długi czas, to taki zabieg jest dla nich bardzo intensywną regeneracją - a więc, nie jest prawdą, że niszczy włosy. Keratyna jest podstawowym budulcem włosa, a w zabiegu keratynowego prostowania włosów, preparat z tym białkiem jest "wprasowywany" w ich strukturę przy pomocy prostownicy rozgrzanej do 230 stopni. Łuski włosa otwierają się i mają szansę przyjąć keratynę w miejscu jej ubytków. Keratyna na włosy utrzymuje je błyszczące, ekstremalnie gładkie i lśniące aż do 2 miesięcy. Zabieg trwa kilka godzin, w zależności od długości włosów.

Keratyna kaszmirowa

Keratyna kaszmirowa to młodsza siostra keratynowego prostowania włosów. W tej opcji, na włosy nakładany jest preparat zawierający keratynę, oraz kaszmir. Kaszmir jest włóknem pozyskiwanym z delikatnego podszerstka kozy domowej, jest miękki, jedwabisty. Głęboko regeneruje zniszczone włosy, zapobiega ich elektryzowaniu się, razem z keratyną wbudowuje się we włókno włosa i zapewnia mu optymalny poziom nawilżenia. Zabieg kaszmirowej keratyny wygładza i uporządkowuje włosy proste, a kręconym nadaje większą sprężystość i zmniejsza ich puszenie się. Efekty zabiegu, podobnie jak w przypadku prostowania keratynowego, utrzymują się do 2 miesięcy. 

Botoks włosów

Botoks na włosy, choć nie ma nic wspólnego z toksyną botulinową, wykorzystywaną w zabiegach na twarz, jest bardzo skutecznym, nieinwazyjnym zabiegiem regenerującym włosy. Polega on na nałożeniu serum, zawierającego wyciąg z jagód Acai, kolagen, keratynę, oraz nawilżający kwas hialuronowy. Dzięki zastosowaniu preparatów – otwierającego, a potem zamykającego łuski, składniki aktywne serum wnikają między otoczkę a korę włosa i głęboko go odżywiają. Efekty botoksu na włosy utrzymują się do 15 myć, a zabieg warto powtarzać w tygodniowych odstępach, żeby odżywić kosmyki na dłużej. 

Regeneracja włosów Olaplex

Rekonstrukcja włosów przy użyciu systemu Olaplex, to propozycja dla osób z włosami zniszczonymi szczególnie farbowaniem i rozjaśnianiem. Najczęściej zabieg Olaplex wykonywany jest przy dekoloryzacji, lub rozjaśnianiu włosów, aby ochronić kosmyki przed szkodliwym działaniem składników farby, lub utleniacza. Składnikiem produktu, odpowiedzialnym za całą magię, jest Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate (opatentowany przez markę)który odbudowuje mostki dwusiarczkowe wewnątrz włosa. Łączą one cząsteczki keratyny - białka budulcowego włosa. Włosy po zabiegu Olaplex są natychmiastowo odbudowane, a w efekcie - sprężyste i lśniące.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy, to dobre rozwiązanie dla tych osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów, a także chcą wzmocnić kosmyki dosłownie od nasady. Mezoterapia na włosy bazuje zazwyczaj na ostrzyknięciu skóry głowy preparatem z osocza bogatopłytkowego, pobranego od pacjentka, lub specjalnymi, leczniczymi mieszankami - jeśli do czynienia mamy z łysieniem. Podobnie jak w "wampirzym liftingu", dzięki zastosowaniu iniekcji z odżywczym preparatem, ma on szansę na przedostanie się w miejsca, w których faktycznie zadziała. Osocze bogatopłytkowe, zawiera cenne płytki krwi, które odżywiają mieszki włosowe, oraz sprawiają, że kosmyki stają się mocne i szybciej odrastają. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, a dla pełnych efektów, kurację warto powtórzyć po 6 miesiącach.