Naturalne płyny do higieny intymnej uczulają?

MIT

Ewa Daniel, duńska toksykolożka, szefowa międzynarodowej organizacji Allergy Certified mówi, że głównymi przyczynami alergii kontaktowych czyli skórnych są m.in. niektóre silne konserwanty, składniki zapachowe, barwniki, kleje. Ekspertka z Danii podkreśla, że alergie okolic intymnych to wrażliwy temat, o którym kobiety nie chcą mówić z poczucia wstydu. Bardzo ważna jest świadomość, że najsilniejsze alergeny to składniki zapachowe i barwniki, w produktach do higieny intymnej trzeba ich unikać szczególnie. Najlepszą drogą do zdrowia intymnego i poczucia komfortu jest profilaktyka czyli unikanie szkodliwych substancji, powodujących podrażnienia i inne problemy intymne. Dlatego tak ważny jest wybór wolnych od składników zapachowych, delikatnych płynów, o naturalnym składzie bogatym w oczyszczony aloes, kwas hialuronowy lub z dodatkiem probiotyku.

Im częściej myjesz strefy intymne, tym lepiej!

MIT

To hasło zamień lepiej na motto: im delikatniej, tym lepiej. O higienę intymną należy dbać rozsądnie – zdecydowanie wystarczy, gdy umyjesz się dwa razy dziennie. Wyjątkiem są tylko specjalne okoliczności jak np. obfita miesiączka. O czystość i równowagę pH miejsc intymnych zadbają dobre bakterie oraz delikatne, naturalne, hipoalergiczne, pozbawione składników zapachowych i barwników płyny do higieny intymnej z użyciem ciepłej wody. Warto pamiętać, że dbałość o delikatne miejsca intymne jest bardzo ważna także w okresie dojrzewania. Naturalne i bezzapachowe kosmetyki stworzone z myślą o nastolatkach pozwolą uniknąć nieprzyjemnych podrażnień i infekcji intymnych w młodym wieku. Im prościej, tym lepiej.

Suchość pochwy to cecha indywidualna każdej kobiety

MIT

Ta nieprzyjemna dolegliwość potrafi odebrać przyjemność czerpaną ze współżycia oraz zwykłych codziennych czynności i dotyczy milionów kobiet. Ale cierpliwa i przemyślana pielęgnacja strefy intymnej pozwoli wyeliminować ten problem. Prawdą jest że właściwa higiena intymna potrafi zdziałać cuda. Jak taką znaleźć? Pierwszym krokiem jest wyeliminowanie kosmetyków ze składnikami zapachowymi, które są najsilniejszymi alergenami. Silne detergenty i składniki, które mogą powodować alergie przyczyniają się do przesuszania delikatnej skóry okolic intymnych. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich środków myjących, które zawierają naturalne pielęgnujące substancje znane ze swoich dobroczynnych właściwości. Do takich na pewno należy oczyszczony aloes, który koi i nawilża oraz składniki pomagające utrzymać właściwe pH sfer intymnych, wspomagające procesy regeneracji i zapobiegające rozwojowi infekcji. Na etykiecie produktów do higieny intymnej szukaj składnika o nazwie Sodium Hyaluronate. Wspomaga on nawilżenie i kondycjonuje skórę okolic intymnych. Osoby wrażliwe na substancje alergizujące i dbające o zdrowie powinny zwracać uwagę na odpowiedni skład kosmetyków do higieny intymnej.

Po stosunku należy się umyć

PRAWDA

Miłosne uniesienia potrafią sprawić, że kwestia higieny intymnej odchodzi w zapomnienie. Jednak nie powinno tak być. W czasie seksu może dochodzić do mikrootarć i podrażnień w tej niezwykle delikatnej sferze. Kobiety ze względu na swoją budowę są bardziej podatne na wszelkiego typu podrażnienia i w konsekwencji infekcje intymne. Warto pamiętać, że pH męskiego nasienia jest bardziej zasadowe niż kobiece miejsca intymne. Aby przywrócić właściwy poziom pH kobiecych sfer intymnych należy po stosunku umyć te miejsca. Najlepiej użyć kosmetyku z delikatną, naturalną substancją myjącą, wolnego od składników zapachowych i takiego, który pomaga przywrócić naturalne pH. Jeśli nie masz do tego warunków – oddaj mocz. Strumień moczu zawiera w sobie składniki, które pomogą pozbyć się nagromadzonych bakterii.

Higiena podczas miesiączki nie różni się od tej, w normalne dni

MIT

Miesiączka wymaga większej częstotliwości podmywania się delikatnymi płynami do higieny intymnej o naturalnym składzie, które wyrównują pH skóry i nawilżają ją. Wszystko zależy tak naprawdę od obfitości miesiączki i indywidualnych potrzeb kobiety. W tych dniach należy pamiętać o myciu rąk przed i po zmianie podpaski lub tamponu, które należy regularnie zmieniać co 2-3 godziny. Niezwykle ważne jest też absolutne unikanie stosowania tamponów na noc. Aby zapobiec podrażnieniom i uczuleniom warto wybierać produkty wykonane z czystej, organicznej bawełny, nie wybielane chlorem, który może wywoływać ostre reakcje alergiczne, a także wolne od składników zapachowych i barwników. Szukaj bezpiecznych produktów z certyfikatami.

Jaki płyn do higieny intymnej wybrać?

W wyborze płynu do higieny intymnej należy kierować się przede wszystkim jego dobrym, bezpiecznym dla zdrowia składem. Kosmetyk powinien być wolny od substancji zapachowych i barwników, które mogą alergizować i podrażniać te niezwykle delikatne kobiece miejsca. Warto zwrócić szczególną uwagę na płyny do higieny intymnej 4organic. Dlaczego? To jedyna polska marka kosmetyczna certyfikowana przez międzynarodową organizację Allergy Certified, która gwarantuje, że produkty 4organic są nieuczulające i bezpieczne dla zdrowia. Płyny do higieny intymnej 4organic zawierają aż 98,5% składników pochodzenia naturalnego, są całkowicie bezpieczne, bezzapachowe, nie zawierają barwników, nie znajdziemy w nich też żadnych uczulających substancji. Za to zawierają składniki takie jak: oczyszczony aloes, Sodium Hyaluronate, który wspomaga nawilżenie, a płyn dla nastolatek także bakterie probiotyczne utrzymujące prawidłową florę fizjologiczną.

Płyny do higieny intymnej 4organic mają przystępną cenę, bo zostały wyprodukowane w Polsce. Co ważne, są wegańskie i przyjazne dla natury. Nie posiadają opakowania zewnętrznego, dzięki temu nie zanieczyszczają środowiska. Butelki płynów wykonane zostały z bezpiecznego dla zdrowia materiału, bez bisfenolu.