Piątka Mieczy bywa czasami mylona z Siódemką Mieczy, tym bardziej, że ich znaczenie jest podobne. Okazuje się jednak, że karta z numerem pięć wiąże się przede wszystkim z walką o to, co jest bardzo ważne dla pytającego, ale jednocześnie z góry nie ma on szans, aby to osiągnąć, więc skazuje się na przegraną. Sens odnosi się zatem albo do walki z wiatrakami, albo do zbyt silnego czy nieuczciwego przeciwnika, albo do nierealnych pragnień. Najistotniejszym przesłaniem tej karty jest fakt, że podejmowane działania z góry skazane są na porażkę.

Spis treści:

  1. 5 Mieczy tarot – jak odczytywać kartę?
  2. 5 Mieczy tarot – czas
  3. 5 Mieczy tarot – osoba
  4. 5 Mieczy tarot – uczucia, miłość, związek
  5. 5 Mieczy tarot – finanse, praca
  6. 5 Mieczy tarot – zdrowie
  7. 5 Mieczy tarot – przeznaczenie, wydarzenia
  8. 5 Mieczy tarot – karta dnia, rada

5 Mieczy tarot – jak odczytywać kartę?

Szczegółowy opis kart tarota wskazuje, że 5 Mieczy może symbolizować człowieka dominującego, zawsze przekonującego o swojej racji i nastawionego na zwycięstwo bez jakichkolwiek skrupułów. Opiera się on wyłącznie na prymitywnym instynkcie, a samą ideę zwycięstwa stawia ponad to, do czego wygrana faktycznie prowadzi. W innym znaczeniu 5 Mieczy w tarocie wskazuje na kogoś, kto został pokonany bądź doświadczył życiowej porażki. Znalazł się w położeniu, w którym jedyne, co może zrobić, to zaakceptować sytuację. Karta pojawia się najczęściej w przypadku pytającego, który większość życiowych działań podporządkował jednej idei, nie zdając sobie sprawy, że jej spełnienie nie jest dla niego korzystne, znajduje się poza jego zasięgiem lub i tak nigdy nie przyniesie mu satysfakcji. W karcie znajduje się także wskazówka, że albo pytający, albo jego przeciwnik postępuje nieuczciwie.

Podstawowe znaczenie tej karty tarota to porażka, niepowodzenie i strata. Wskazuje ona również na niepokój, niezgodę w relacjach międzyludzkich, nadmierną chciwość. Odwrócona pozycja karty ma z kolei sens budujący, ponieważ mówi o oczyszczeniu z niesłusznie postawionych zarzutów, przebaczeniu i możliwości odbudowania dawnej reputacji. Czasami to także symbol zgody na ograniczenia i zaakceptowania bieżącej sytuacji.

W interpretacji bardzo ważne jest również połączenie kart. Jeśli 5 Mieczy towarzyszą karty pomyślne, pytający ma realną szansę na wyjście z problemów, pod warunkiem, że poprosi kogoś o pomoc. Największym wsparciem może okazać się człowiek do tej pory nastawiony raczej krytycznie do działań podejmowanych przez pytającego. Trzeba po prostu godnie przyjąć porażkę, uodpornić się na krytykę i nie polegać na zdaniu pochlebców. Czasami jednak 5 Mieczy oznacza kłopoty uczuciowe, nieporozumienia z partnerem, a nawet rozpad związku. W otoczeniu kart nieprzychylnych sygnalizuje otwarty konflikt, skutkujący niekiedy poważnymi konsekwencjami. Sukcesem można wówczas nazwać jak najmniejsze straty.

5 Mieczy tarot – czas

O ile w przypadku Buław, Kielichów i Denarów dość łatwo jest określić czasową perspektywę spełnienia przepowiedni, o tyle Miecze nie są tak oczywiste. Osoby stawiające tarota często korzystają w tym przypadku z astrologicznego koła. Z 5 Mieczy szczególnie wiąże się okres od 20 do 29 stycznia, czyli Wenus w Wodniku.

5 Mieczy tarot – osoba

Interpretacja kart tarota w odniesieniu do osób często skupia się na relacjach międzyludzkich. Nie inaczej jest w przypadku 5 Mieczy. Oznaczają one osobę, z którą trudno jest utrzymywać relacje, bo wiąże się to z poważnym obciążeniem psychicznym. Taki człowiek zawsze ma rację i interesuje go jego własne zwycięstwo. Pozbawiony jest uczuć i kieruje się wyłącznie zyskiem.

Zobacz także:

5 Mieczy tarot – uczucia, miłość, związek

Znaczenie karty 5 Mieczy mówi o czymś, co jest ważne, ale nieosiągalne. Tak też należy odczytywać ten sens w kontekście pytania o związek. Mowa o relacji nierealnej lub zbudowanej na nieuczciwości. Czasami to także symbol walki o uczucia, na dodatek zakończonej niepowodzeniem.

Podczas wróżenia z kart, zwłaszcza osoby początkujące w tarocie powinny zwrócić baczniejszą uwagę na ich otoczenie. Najlepiej oczyścić umysł i okadzić ziołami pomieszczenie. Wykorzystaj do tego szałwię, tymianek lub melisę. W sąsiedztwie kart połóż kamienie szlachetne. Dobrym wyborem jest turmalin czy ametyst. Ten pierwszy chroni przez złymi energiami, natomiast drugi pozwala pobudzić kreatywność i intuicję.

5 Mieczy tarot – finanse, praca

Co oznacza 5 Mieczy w tarocie w kontekście pieniędzy i życia zawodowego? Niestety, również nie zwiastuje niczego pozytywnego. Wszelkie działania podejmowane w tych kwestiach są z góry skazane na niepowodzenie. Karta zwiastuje rozczarowanie, uczucie klęski, nieuczciwą konkurencję lub niesatysfakcjonujący wynik egzaminu czy rozmowy kwalifikacyjnej. Oznacza także chore ambicje zawodowe. Myśli i działania są w tym momencie bardzo nielogiczne, a być może także i przeciwnik jest zbyt silny i nieuczciwy.

5 Mieczy może także mówić o utracie pracy, w którą pytający mocno się zaangażował i spodziewał się raczej awansu niż wypowiedzenia. Jego wysiłki nie zostały jednak docenione lub ktoś usunął go ze stanowiska w obawie o własną pozycję.

5 Mieczy tarot – zdrowie

Rozkład kart tarota z 5 Mieczy także w kontekście zdrowia nie przynosi dobrych informacji. Układ wskazywać może na problemy ze zdrowiem: nawracające i długotrwałe bóle głowy, konieczność poddania się badaniom, także tym związanym z prześwietleniem ciała.

5 Mieczy tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Karta 5 Mieczy jest symbolem nieporozumień i kłótni. Może oznaczać działania nieszczere, niezgodne z etyką i zdradliwe. Niekiedy symbolizuje przemoc, fałszywe obietnice oraz manipulacje. W szczególny sposób wiąże się z miejscami wyeksponowanymi i takimi, w których gromadzi się publiczność. To wszystkie budynki, w których znajduje się scena, a także pomieszczenia, gdzie spora grupa ludzi na coś oczekuje, na przykład dworce.

5 Mieczy tarot – karta dnia, rada

Piątka Mieczy jako karta rady podczas wróżenia z kart mówi o tym, by pracować nad stawianiem granic i akceptowaniem ograniczeń. Jeśli odnosi się do konkretnego dnia, z pewnością nie będzie on spokojny. Może dojść do konfrontacji z czyjąś nieszczerością i nieuczciwymi zachowaniami. Lepiej w tym dniu nie angażować się w zbyt wiele spraw, zwłaszcza gdy nie są one jednoznaczne.

Zobacz też:

Karta Koło Fortuny - znaczenie w tarocie

Karta Kochankowie - znaczenie w tarocie