Tak wygląda ideał

Naukowcy z University of Texas postanowili wyłonić ideał piękna, kierując się zasadą uniwersalnej, „boskiej proporcji”. Spośród setek gwiazd, które ocenili, wybrana została Kelly Brook - brytyjska modelka, prezenterka i projektantka mody. 32-latka uważana jest z resztą na Wyspach za symbol seksu. Co ciekawe, w przeciwieństwie do kreowanych w mediach kanonów piękna, Kelly wcale nie nosi rozmiaru 36, co dowodzi temu, że piękno wcale nie zależy od wagi. Kobieta może pochwalić się figurą klepsydry, o wymiarach 99-63-91 i wzroście 178 cm. Modelka chętnie pozuje w strojach kąpielowych swojego projektu i jest aktywna w mediach społecznościowych. 

Choć dziś tryska pewnością siebie, Kelly nie zawsze była zadowolona ze swojego wyglądu. Stosowała drakońskie diety i intensywnie ćwiczyła, jednak w końcu zaakceptowała siebie w pełni. Kelly nie korzysta też z zabiegów medycyny estetycznej. Trzeba przyznać, że wygląda zjawiskowo!

ZOBACZ TEŻ:

„Boska proporcja” Kelly Brook

Boska proporcja, lub inaczej złoty podział, to podział odcinka na dwie części tak, by stosunek długości dłuższej z nich do krótszej był taki sam, jak dłuższej do całego odcinka. Zasada ta znana była już w starożytności i stosuje się ją w architekturze, malarstwie i fotografii itd. Złoty podział zapewnia obiektowi harmonijne proporcje i wpływa pozytywnie na wrażenia estetyczne odbiorcy.