400 zł na żłobek: dla kogo?

400 zł na żłobek, czyli tak zwany warszawski bon żłobkowy ma wspierać rodziców, których dziecko uczęszcza do niepublicznych placówek: żłobków lub klubów malucha. 400 zł na żłobek będzie przyznawane rodzicom co miesiąc, od ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia, aż do momentu, kiedy dziecko będzie objęte wychowaniem przedszkolny, czyli wieku trzech lat. 400 zł na żłobek przysługuje rodzicom, którzy oczekują na miejsce w żłobku publicznym i byli zmuszeni korzystać z placówek niepublicznych.

400 zł na żłobek otrzymają rodzice, którzy pracują, mieszkają i płacą podatki w Warszawie i nie są na urlopie wychowawczym.

400 zł na żłobek na rok 2018/2019 będzie wypłacane rodzicom już od września 2018.

400 zł na żłobek: jakie kryterium dochodowe?

Obecnie z warszawskiego bonu żłobkowego, czyli 400 zł na żłobek może skorzystać więcej rodzin niż w latach ubiegłych. Od 1 czerwca 400 zł na żłobek otrzymają rodzice z wyższym dochodem na osobę. Kryterium dochodowe zwiększyło się z 1922 zł do 2883 zł netto.

Rok temu wprowadziliśmy kolejne rozwiązanie i ułatwienie dla rodziców – warszawski bon żłobkowy. Teraz skorzysta z niego jeszcze więcej rodzin – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

400 zł na żłobek: jak złożyć wniosek na warszawski bon żłobkowy?

Aby otrzymać 400 zł na żłobek dla dziecka rodzice muszą złożyć wniosek. Wniosek na 400 zł na żłobek można składać od 1 czerwca 2018 w formie papierowej lub elektronicznej.

Do wniosku 400 zł na żłobek należy dołączyć następujące dokumenty:

- kopię umowy zawartej z placówką niepubliczną

Zobacz także:

- zaświadczenie o zatrudnieniu lub innej pracy zarobkowej i niekorzystaniu z urlopu wychowawczego

- zaświadczenie z placówki niepublicznej, świadczącej opiekę nad dzieckiem o wysokości dofinansowania na dziecko jego działalności.

Dla rodziców mieszkających w Warszawie mamy dobrą wiadomość: będzie kolejnych 1300 miejsc dla dzieci w roku 2018/2019. Powstają nowe placówki na Bemowie, Bielanach, Mokotowie, Ursynowie, Woli, w Ursusie, Wilanowie, Wawrze i Wesołej.

Dowiedzcie się, jak dostać 300 plus na dziecko oraz 500 plus na dziecko.

Przeczytaj równie: emerytury dla matek, od kiedy wypłaty?