Pasta do zębów na pryszcz

Ten stary sposób bazuje na właściwościach wysuszających i bakteriobójczych pasty do zębów. Na dłuższą metę jej stosowanie skończy się przesuszeniem i łuszczeniem się skóry. Dodatkowo, zawiera substancje, które ją podrażniają, jak na przykład mentol, fluor czy soda oczyszczona. Skuteczniejsze i bezpieczniejsze są punktowe preparaty na wypryski, które zawierają kwas salicylowy, albo olejek z drzewa herbacianego i w przeciwieństwie do pasty, są bezpieczne dla skóry. Dobre preparaty zmniejszające wypryski możesz kupić w drogerii za niewielką cenę, dlatego używanie pasty do zębów nie ma najmniejszego sensu. 

Maska na wągry z klejem

Plasterki, które mają dogłębnie oczyszczać pory, zdobyły ogromną popularność. Oczywiście w sieci pojawiło się mnóstwo sposobów na ekonomiczną wersję tej kuracji, między innymi maska peel-off na bazie węgla i ... kleju. Miało to zapewniać produktowi silną przyczepność do zawartości porów, którą wyciągamy razem z zerwaniem maski. Same plasterki oczyszczające są bardzo inwazyjne, zrywają martwy naskórek, mogą powodować mikrouszkodzenia i podrażnienie skóry. Taka kuracja w połączeniu z klejem, który absolutnie nie jest przeznaczony do aplikacji na twarz, może skończyć się nawet chemicznym poparzeniem skóry, lub silną reakcją alergiczną. Jeśli chcesz oczyścić pory, zacznij stosować delikatne peelingi z kwasami, np. z ferulowym czy glikolowym. Oprócz tego, że oczyszczą cerę, pomogą w regulacji pracy gruczołów łojowych.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona ostatnimi czasy zdaje się być lekiem na całe zło. Nic dziwnego, że w końcu ktoś wpadł na pomysł, że nadaje się do wybielania zębów. Domowej roboty mikstury, które zawierają dużą ilość sody oczyszczonej prosto ze sklepu spożywczego, mogą być zbyt intensywne do codziennego stosowania. Przede wszystkim, soda oczyszczona nie ma właściwości wybielających, a abrazyjne. Oznacza to, że ściera nalot i osad z zębów, dzięki temu wydają się być bielsze. Niestety, takie kuracje rysują szkliwo i mogą prowadzić do próchnicy i nadwrażliwości zębów. Bezpieczna dla szkliwa, a jednocześnie skuteczna metoda wybielania zębów to taka, którą przeprowadza stomatolog. Warto zacząć od prostej higienizacji zębów, która usunie osady i kamień nazębny, które przyczyniają się do brzydkiego uśmiechu. 

Demakijaż olejem kokosowym

Olej kokosowy cały czas ma swoje 5 minut nie tylko w kuchni, ale i w łazience. Zmywanie makijażu olejami to popularna metoda, która niektórym rodzajom cer bardzo służy i dokładnie usuwa tłuste zanieczyszczenia bez uszkadzania naturalnej bariery ochronnej skóry. Z całej gamy dostępnych olejów roślinnych, o świetnych właściwościach, to właśnie kokosowy zdobył największą sympatię - mimo, iż ma wysoki wskaźnik komedogenności. Co to oznacza? Że bardzo prawdopodobne jest, że zapcha pory. Nie polecamy szczególnie osobom ze skórą tłustą. Jeśli polubiłaś metodę olejową, sprawdź dostępne na rynku produkty, które oprócz wyselekcjonowanych, łagodnych dla skóry olejów, w składzie mają też substancje myjące.