Zacznij od wody

Kto nie kocha długich kąpieli w wannie pełnej piany? W zimowe wieczory taka wizja wydaje się szczególnie kusząca, ale wiosną i latem warto zmienić kąpiel na szybki prysznic, który nie tylko pobudza krążenie, dzięki czemu skóra nabiera ładniejszego kolorytu i staje się jędrniejsza, ale również zaoszczędza dwie ważne dla życia rzeczy… wodę i czas! Tę chwilę możesz wykorzystać na spacer po parku albo jogę na świeżym powietrzu. Gwarantujemy, że będzie to równie relaksujące, co godzina spędzona w wannie.

Jak już jesteśmy przy temacie wody, to (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś) koniecznie przerzuć się na wielorazowe butelki z filtrem. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również zredukujesz zużycie plastiku.

Mniej plastiku przy codziennych zakupach

Zastanów się, jak często potrzebujesz plastikowej reklamówki podczas codziennych zakupów? Pamiętaj, żeby zawsze nosić ze sobą własną torbę wielokrotnego użytku W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale również nie będziesz musiała myśleć, co zrobić z kolejną reklamówką przyniesioną do domu. Jeśli chodzi o owoce, warzywa oraz pieczywo, możesz śmiało zapakować je w materiałowy woreczek, który obecnie do swojej oferty wprowadziło już wiele sklepów. Zasada w tym temacie jest prosta! Raz kupujemy - wielokrotnie korzystamy.

A co zamiast plastiku? Może bambus?

Czy patrzysz czasami na skład i opakowania produktów, które kupujesz? Warto wybierać te, których producenci dbają o stan naszej planety. Jeśli miesiączkujesz to w ciągu swojego życia zużyjesz średnio 11 000 podpasek i tamponów, a jedna taka podpaska może rozkładać się nawet 300 lat. Marka Bella wyszła z propozycją podpasek i wkładek, których cykl życia zgodny jest z zasadami zrównoważonego rozwoju. Co wyróżnia produkty bella BIO based? Zostały one wykonane w minimum 60 procentach z odnawialnych surowców naturalnych, co sprawia, że ich produkcja przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Bella za swój produkt z linii BIO based jako pierwszy polski producent produktów higieny kobiecej uzyskała certyfikat OK biobased TŪV AUSTRIA. OK biobased to system certyfikacji, który jednoznacznie określa pochodzenie produktów, analizując sam produkt i wskazując procent użytych surowców odnawialnych.

 

Delikatne, przyjemne dla skóry pokrycie i otoczki produktów z tej serii wykonane są z bambusa, który jest jednym z najszybciej odnawiających się zasobów planety. Dodatkowo ten użyty przy produkcji linii bella BIO based jest uprawiany bez użycia nawozów i herbicydów.

Zobacz także:

Ale to nie koniec! Badania dermatologiczne nie wykazały działania uczulającego ani drażniącego delikatną skórę. Niewątpliwą zaletą jest też dostępność. Teraz wybór produktu ekologicznego to jedynie kwestia decyzji przed półką w drogerii, bez konieczności składania zamówień przez Internet.

Na linię składają się:

  • Podpaski bella BIO based
  • Wkładki higieniczne bella BIO based

Tak niewiele potrzeba, żeby żyć bardziej w stylu eko. Wszystko tak na prawdę zależy tylko od ciebie, od twojej decyzji, od twoich wyborów. Wybieraj mądrze, a Ziemia Ci za to podziękuje.